ΑΓΓΛΙΑ

Στους "4" Σίτι και Γουίγκαν

Με 3 γκολ μέσα σε 4 λεπτά η Γουίγκαν νίκησε 3-0 την Έβερτον και πέρασε στα ημιτελικά του FA Cup, ενώ την ακολούθησε η Μάντσεστερ Σίτι με χατ-τρικ του Τέβες (videos)

Με 3 γκολ μέσα σε 4 λεπτά η Γουίγκαν νίκησε 3-0 την Έβερτον μέσα στο "Γκούντισον Παρκ" και πέρασε στα ημιτελικά του FA Cup.

Ο Μέινορ Φιγκερόα στο 30', ο Κάλουμ ΜακΜάναμαν στο 31' και στο 33' Τζόρντι Γκόμεθ πέτυχαν τα τέρματα των φιλοξενούμενων.

Ο Κέβιν Μιραλάς ήταν βασικός και έπαιξε μέχρι το 78', αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει για 3ο συνεχόμενο ματς.

Με χατ-τρικ Τέβες

Την Γουίγκαν στα ημιτελικά ακολούθησε η Μάντσεστερ Σίτι, καθώς νίκησε 5-0 την Μπάρνσλεϊ με χατ-τρικ του Τέβες και από ένα τέρμα των Κολάροβ και Νταβίντ Σίλβα.

Η σύνθεση της Σίτι...

Παντιλίμον, Σαμπαλέτα, Κολό Τουρέ, Λέσκοτ, Κολάροβ, Μπάρι, Γιαγιά Τουρέ, Νασρί (53' Σινκλέρ), Νταβίντ Σίλβα (66' Ραζάκ), Τέβες (76' Μίλνερ), Ντζέκο.

Τα αποτελέσματα των προημιτελικών:

Σάββατο

Έβερτον - Γουίγκαν 0-3 (30' Μέινορ Φιγκερόα, 31' Κάλουμ ΜακΜάναμαν, 33' Τζόρντι Γκόμεθ)

Μάντσεστερ Σίτι - Μπάρνσλεϊ 5-0 (11', 31' και 50' Τέβες, 27' Κολάροβ, 65' Νταβίντ Σίλβα)