ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

Αναγ. Καρδίτσας- Πιερικός 3-1

Παίζοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο η Αναγέννηση Καρδίτσας νίκησε σε φιλική αναμέτρηση τον Πιερικό με 3-1

Θετικό ήταν το τεστ για την Αναγέννηση Καρδίτσας στην φιλική αναμέτρηση με τον Πιερικό η οποία έγινε το Σάββατο.

Η ομάδα του Τζο Παλατσίδη, παίζοντας κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο επικράτησε με 3-1 της ομάδας της Κατερίνης, δείχνοντας πως είναι έτοιμη για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος την επόμενη εβδομάδα.

Το σκορ για την Αναγέννηση άνοιξε μόλις στο 8' ο Ντοριβάλ με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος. Το 2-0 έγινε στο 23' με τον Αθανασιάδη. Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Ντοριβάλ με μια εξαιρετική προσπάθεια, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός της Αναγέννησης έπεσε και σ' αυτό συνετέλεσε και η κούραση αλλά και η καλή παρουσία του Πιερικού ο οποίος κυκλοφόρησε καλύτερα τη μπάλα. Το γκολ για τον Πιερικό σημείωσε στο 65' με κεφαλιά του Αμπράμοβιτς.

Αναγέννηση Καρδίτσας: Πίτκας, Σάββας, Κουρτεσιώτης, Θεοδοσιάδης, Δούκας, Βούκοβιτς, Κουτρομάνος, Μπιτέλης, Ντοριβάλ, Χατζηρίζος, Αθανασιάδης.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Αποστόλου, Αγγελόπουλος, Ματεντζίδης, Καραμανώλης, Κόσουτιτς, Σεμερτζίδης, Γεωργίου, Ζοσουέ, Ροντρίγκο.