ΙΤΑΛΙΑ

Έκαναν το 1-0 Σιένα-Μοντεγκανάρο

Ιλιέφσκι

Το 1-0 έκαναν στους προημιτελικούς των πλέι οφ οι Μοντεπάσκι Σιένα και Πρεμιάτα Μοντεγκανάρο

Μοντεπάσκι-Φορτιτούντο: 91-72
Η ομάδα του Σιμόνε Πιανιτζάνι με καταπληκτική απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο, δεν άφησε περιθώριο στους φιλοξενούμενους να ελπίζουν στη νίκη. Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με 45-39 υπέρ των γηπεδούχων, οι οποίοι στη συνέχεια έκαναν πάρτι.

Τα δεκάλεπτα: 14-17, 45-39, 60-48, 91-72

Οι σκόρερ των δύο ομάδων:

Σιένα (Πιανιτζάνι): Ιλιέφσκι 7, Λαβρίνοβιτς 15 (2), Καραρέτο 3, Ντίενερ 9 (3), Στόουνροκ 12 (3), Μάκ Ιντάιρ 14 (3), Σάτο 13, Έζε 6, Ρές 2, Θόρντον 10

Φορτιτούντο (Σάκοτα): Μαντσινέλι 4, Τζένκινς 5, Τόμας 2, Καλάμπρια 11 (3), Φορτέ 12 (2), Λάμα 3, Κιταντίνι 4, Τόρες 13, Μπάγκαριτς 2, Τζανικένοκς 16 (2)

Μοντεγκρανάρο-Αρμάνι Τζινς Μιλάνο: 73-69
Σε αντίθεση με το παιχνίδι που έγινε στη Σιένα, η Αρμάνι Τζινς Μιλάνο πάλεψε μέχρι το τέλος απέναντι στη Μοντεγκανάρο που είχε το ελαφρύ προβάδισμα καθόλη τη διάρκεια του αγώνα, με αποτέλεσμα να πάρει τη νίκη με 73-69.

Στο τελευταίο λεπτό οι "κόκκινοι" επιχείρησαν να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση και με 2/2 βολές του Ουότσον μείωσαν σε 68-66. Σε εκείνο το σημείο μίλησε ο Γκάρις που με τρίποντο έκανε το 71-66 που σήμαινε ουσιαστικά το τέλος της ομάδας του Κάγια.

Τα δεκάλεπτα: 16-10, 32-27, 50-44, 73-69

Μοντεγκανάρο (Φινέλι): Γκάρις 18 (4), Φόρντ 11, Βιτάλι 9, Τόμας 22, Αμορόζο 6, Τσιντσιαρίνι, Μινάρντ 5, Λεχτάλερ 2, Καναβέζι

Αρμάνι Τζινς (Κάγια): Ουότσον 7, Γκαλινάρι 17, Ντι Μπέλα , Μπούκερ 12 (4), Βούκσεβιτς 19 (5), Σό 2, Κατελίνας , Σεσάι 12