NBA

NBA: Ανεπίσημο ντεμπούτο για Μπρόνι Τζέιμς στην ήττα των Λέικερς από τους Τίμπεργουλβς, δεν έπαιξε ο ΛεΜπρόν

Ο Μπρόνι Τζέιμς
Ο Μπρόνι Τζέιμς Ⓒ 2024 MARK J. TERRILL/ ASSOCIATED PRESS

Ο Μπρόνι Τζέιμς πάτησε για πρώτη φορά παρκέ σε αγώνα NBA - έστω και ανεπίσημα - συμμετέχοντας στην ήττα των Λείκερς από τους Τίμπεργουλβς με 124-107, στο πρώτο φιλικό της σεζόν. Δεν αγωνίστηκε ο ΛεΜπρόν Τζέιμς. Εύκολα οι Τζαζ τους Νιου Ζίλαντ Μπρέικερς.

Ο Μπρόνι Τζέιμς έκανε το πολυαναμενόμενο - ανεπίσημο - ντεμπούτο του με τους Λέικερς, στην ήττα του Λ.Α από τους Τίμπεργουλβς με 107-124, έχοντας μερικές καλές στιγμές στην άμυνα.

Ο γιος του ΛεΜπρόν Τζέιμς - ο οποίος, όπως και ο Άντονι Ντέιβις - δεν πήρε χρόνο συμμετοχής, τελείωσε τον αγώνα με 2 πόντους με 1/5 δίποντα, 0/1 τρίποντο, 1 ριμπάουντ, 1 ασίστ 3 κοψίματα και 1 λάθος σε 16 λεπτά συμμετοχής.

Οι Τζος Μινότ (22 πόντοι), Ρόμπερτ Ντίλινγκχαμ (21 πόντοι) και Λιουκ Γκάρζα (20 πόντοι) ήταν οι κορυφαίοι των νικητών, για τους οποίους δεν αγωνίστηκε ο Άντονι Έντουαρντς και ο τραυματίας Τζούλιους Ραντλ.

Για τους Λέικερς, οι Όστιν Ρίβερς και Ντάλτον Κνεχτ είχαν από 16 πόντους.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-36, 49-58, 88-95, 107-125

Τζαζ - ΝΖ Μπρέικερς 116-87

Οι Τζαζ ξεκίνησαν από τα... εύκολα την προετοιμασίας τους, αφού αντιμετώπιζαν τους Νιου Ζίλαντ Μπρέικερς, δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα και πήραν μία άνετη νίκη με 116-87.

Ο Τζόνι Τζουζάνγκ με 19 πόντους ήταν ο κορυφαίος των νικητών, με τον Λάουρι Μάρκανεν να προσθέτει 13 πόντους σε 15 λεπτά συμμετοχής.

Για τους Μπρέικερς, ο Πιέρ Τζάκσον-Κάρτραϊτ είχε 16 πόντους και ο Τζόνα Μπόλντεν 13 πόντους.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 29-29, 63-47, 90-70, 116-87