ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ο απολογισμός του Αϊζέια Κάναν που έβαλε 25 πόντους σε 14 αγωνιστικά λεπτά

BASKET LEAGUE 2023-2024 /  -  (  / EUROKINISSI)
BASKET LEAGUE 2023-2024 / - ( / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Σούπερ σκόρερ στο Αλεξάνδρειο ο Αϊζέια Κάναν, έβαλε 25 πόντους σε 14 αγωνιστικά λεπτά στη δεύτερη και στην τρίτη περίοδο του αγώνα Άρης - Ολυμπιακός.

Σε τρομερή κατάσταση ο Αϊζέια Κάναν, στο ξεκίνημα της δεύτερης σεζόν του στον Ολυμπιακό. Ο Αμερικανός γκαρντ ήταν καταπληκτικός το βράδυ της Παρασκευής (6/10) στην εκτός έδρας νίκη επί του Παναθηναϊκού για την πρεμιέρα της EuroLeague και ακόμη καλύτερος το απόγευμα της Κυριακής (8/10) στο διπλό επί του Άρη για την 1η αγωνιστική της Basket League.

Τι έκανε ο Κάναν στο παρκέ του Αλεξανδρείου; Πράγματα και θαύματα, με 25 πόντους σε κάτι λιγότερο από 14 αγωνιστικά λεπτά. Για την ακρίβεια, ο Αμερικανός έβαλε το πρώτο του καλάθι 4:30 πριν από το ημίχρονο και το τελευταίο του 45 δευτερόλεπτα πριν από το τέλος της τρίτης περιόδου, πριν αντιμετωπίσει ένα πρόβλημα τραυματισμού αλλά δώσει τη μάχη του έως το φινάλε.