STOIXIMAN GBL

Ο Μπεν ΜάκΛεμορ "πήρε φωτιά" στην πρώτη περίοδο του ΑΕΚ - Απόλλωνας Πάτρας

BASKET LEAGUE 2023-2024 /  -  (KLODIAN LATO / EUROKINISSI)
BASKET LEAGUE 2023-2024 / - (KLODIAN LATO / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Πράγματα και θαύματα από τον Μπεν ΜάκΛεμορ στην πρώτη περίοδο του αγώνα ΑΕΚ - Απόλλωνας Πάτρας.

Παίκτης με 571 αγώνες στο NBA, δεν μπορεί να είναι κακός παίκτης. Κι ο Μπεν ΜάκΛεμορ δεν έχει ανάγκη να αποδείξει το παραμικρό. Ο Αμερικανός ήρθε στην Ελλάδα για να ηγηθεί της προσπάθειας της ΑΕΚ στη σεζόν 2023/24 και το βράδυ του Σαββάτου "πήρε φωτιά" στο εντός έδρας παιχνίδι με τον Απόλλωνα Πάτρας για την 3η αγωνιστική της Basket League.

Ο ΜάκΛεμορ σκόραρε 16 πόντους σε 8:10 στην πρώτη περίοδο, είχε 3/5 δίποντα, 3/3 τρίποντα και 1/2 βολές, μάζεψε δύο ριμπάουντ και διέλυσε την άμυνα των φιλοξενούμενων που δεν είχε ούτε τη σκληράδα, ούτε το ταλέντο για να τον αντιμετωπίσει. Η ΑΕΚ έκλεισε το δεκάλεπτο στο +15 (31-16), καθώς είχε 8/13 δίποντα, 4/6 τρίποντα, 3/4 βολές και επτά ασίστ χωρίς λάθος.