ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Ολυμπιακοί Αγώνες, Γερμανία - Ελλάδα: Η τέλεια πρώτη περίοδος της Εθνικής

INTIME SPORTS/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Δείτε ξανά τις καλύτερες φάσεις της Ελλάδας από την τέλεια πρώτη περίοδο που έκανε σε άμυνα και επίθεση κόντρα στη Γερμανία.

Άριστα δέκα πήρε η Εθνική στην πρώτη περίοδο του αγώνα με τη Γερμανία, τόσο αμυντικά, όσο και επιθετικά, αφού βρέθηκε να προηγείται με 21-11. Η Ελλάδα είχε 8/15 δίποντα, 1/1 τρίποντο, 2/2 βολές, 8 ριμπάουντ (7-1), 7 ασίστ, 2 κλεψίματα, 2 μπλοκ, 1 λάθος, 4 φάουλ, την ώρα που αντίπαλός της έκλεισε την περίοδο με 4/11 δίποντα, 1/8 τρίποντα, 12 ριμπάουντ (6-6), 4 ασίστ, 4 λάθη, 3 φάουλ.

Ο διευθυντής του SPORT24, Παντελής Βλαχόπουλος βρίσκεται στο Παρίσι και μαζί με τη ΔΕΗ ακολουθεί την πορεία της Εθνικής ομάδας μπάσκετ στους Ολυμπιακούς Αγώνες.

TAGS ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΘΝΙΚΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ