STOIXIMAN GBL

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός AKTOR: Τα τρία συγκλονιστικά τελευταία λεπτά του τέταρτου τελικού - θρίλερ στο ΣΕΦ

BASKET LEAGUE 2023-2024 / 4o  /  -  (KLODIAN LATO / EUROKINISSI)
BASKET LEAGUE 2023-2024 / 4o / - (KLODIAN LATO / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Τα τρία τελευταία συγκλονιστικά λεπτά του Game 4 των τελικών της Stoiximan Basket League ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό AKTOR. Τα μεγάλα καλάθια των πράσινων, οι χαμένες ευκαιρίες των ερυθρόλευκων και στιγμή της λήξης.

Θριαμβευτής ήταν ο Παναθηναϊκός AKTOR στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, με την ομάδα του Εργκίν Αταμάν να φτάνει σε μια τεράστια νίκη στο Φάληρο επί του Ολυμπιακού και με τα σκήπτρα του πρωταθλητή να περνούν από το ΟΑΚΑ (Παρασκευή 14 Ιουνίου στις 21:15).

Η αναμέτρηση μετατράπηκε σε θρίλερ στα τελευταία τρία λεπτά, με τους ερυθρόλευκους να πλησιάζουν τους πράσινους που είχαν το προβάδισμα. Το "τριφύλλι" σκόραρε με μεγάλα σουτ, οι Πειραιώτες έχασαν ευκαιρίες για να ισοφαρίσουν και ο Παναθηναϊκός έφτασε σε μια σπουδαία επικράτηση.

TAGS STOIXIMAN GBL ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΜΠΑΣΚΕΤ