STOIXIMAN GBL

Το Λαύριο κατέθεσε ένσταση κατά του κύρους του αγώνα με το Μαρούσι: Τι συνέβη και τι ζητούν οι γηπεδούχοι

BASKET LEAGUE 2023-2024 /   - . (  / EUROKINISSI)
BASKET LEAGUE 2023-2024 / - . ( / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Την επανάληψη του αγώνα με το Μαρούσι ζητάει το Λαύριο, με ένσταση που κατέθεσε για ένα φάουλ στα 2:35 πριν από το τέλος της τρίτης περιόδου.

Και τρίτο ημίχρονο θα έχει ο αγώνας Λαύριο - Μαρούσι για την 6η αγωνιστική της Stoiximan Basket League, καθώς οι γηπεδούχοι κατέθεσαν ένσταση μετά από το τέλος της αναμέτρησης για ένα φάουλ που θεωρούν ότι λανθασμένα χρεώθηκε στον Μάρκους Θόρντον, με αποτέλεσμα να φτάσει τα τέσσερα, ενώ υποστηρίζουν ότι είχε γίνει από τον Τζέρικολ Χέλεμς.

Οι άνθρωποι του Λαυρίου διαμαρτυρήθηκαν τη στιγμή της απόφασης των διαιτητών, 2:35 πριν από το τέλος της τρίτης περιόδου, όταν ο Αϊζέια Μπρίσκο σκόραρε γκολ-φάουλ για το 59-67. Μετά από το τέλος του ματς εξέτασαν το video και κατέθεσαν ένσταση κατά του κύρους της αναμέτρησης, με την οποία ζητούν την επανάληψή του.