ΤΟΥΡΚΙΑ

Τρελάθηκε ο Γουίλμπεκιν, έβαλε έξι τρίποντα και 19 πόντους συνολικά στο πρώτο μέρος του Εφές - Φενέρμπαχτσε

ATO KLODIAN / EUROKINISSI

Ασταμάτητος ο Σκότι Γουίλμπεκιν, με 19(6) στο πρώτο μέρος του Αναντολού Εφές - Φενέρμπαχτσε.

Σε εκπληκτική κατάσταση το βράδυ του Σαββάτου (8/6) ο Σκότι Γουίλμπεκιν, που έκανε πράγματα και θαύματα στο α' μέρος του Game 2 της σειράς των τελικών του τουρκικού πρωταθλήματος.

Ο αστέρας της Φενέρμπαχτσε έμεινε στο παρκέ στα 14:27 από τα 20 λεπτά πριν από την ανάπαυλα, για να σκοράρει 19 πόντους από 6/8 τρίποντα και 1/1 βολή, την ώρα που οι συμπαίκτες του είχαν 6/11 για συνολικά 12/19 σουτ μέχρι το 38-53 του ημιχρόνου.

Εκτός αγώνα έμεινε ο Τάιλερ Ντόρσεϊ, ο οποίος δεν είχε αγωνιστεί ούτε στο πρώτο παιχνίδι της σειράς.