ΑΕΚ

ΑΕΚ: Αλλαγή στο φιλικό της Ένωσης με την Κλαμπ Μπριζ

Ο Λιβάι Γκαρσία με τη φανέλα της ΑΕΚ στο φιλικό κόντρα στην Μπέρσχοτ EUROKINISSI SPORTS

Με μία μικρή αλλαγή στη χρονική διάρκειά του θα πραγματοποιηθεί το τρίτο φιλικό της ΑΕΚ επί ολλανδικό εδάφους με αντίπαλο τη βελγική Κλαμπ Μπριζ το μεσημέρι του Σαββάτου (06/07, 15:00, COSMOTE SPORT 1, LIVE από το Matchcenter του SPORT24).

Το τρίτο συνολικά τέσσερα φιλικά προετοιμασίας επί ολλανδικού εδάφους θα δώσει η ΑΕΚ το ερχόμενο Σάββατο (06/07) με αντίπαλο την Κλαμπ Μπριζ.

Το παιχνίδι είναι προγραμματισμένο να διεξαχθεί το μεσημέρι του Σαββάτου (06/07) και συγκεκριμένα στις 15:00 ώρα Ελλάδας, ενώ μετά από συνεννόηση των δύο ομάδων έγινε μικρή αλλαγή στην χρονική διάρκεια της αναμέτρησης.

Το ματς είχε συμφωνηθεί εξ αρχής να διαρκέσει τρία 45λεπτα, όμως εν τέλει θα γίνει σε δύο ημίχρονα 45 λεπτών και ένα ενδιάμεσο μισής ώρας, με τα διαλείμματα μεταξύ των ημιχρόνων να είναι 15 λεπτών.

Η Ένωση θα μεταβεί στο προπονητικό κέντρο των Βέλγων, όπου θα γίνει ο κεκλεισμένων των θυρών αγώνας.

Θυμίζουμε ότι η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα έχει δώσει μέχρι στιγμής δύο φιλικά, αυτό κόντρα στην Άλκμααρ που ηττήθηκε με 6-0 και αυτό με αντίπαλο την επίσης βελγική Μπέρσχοτ, την οποία κέρδισε με 3-0.