ΑΕΚ

ΑΕΚ - Άρης: Ο Βίντα έλυσε το γόρδιο δεσμό με άπιαστη κεφαλιά

Ο Ντομαγκόι Βίντα πανηγυρίζει γκολ με τη φανέλα της ΑΕΚ απέναντι στον Άρη | 4 Δεκεμβρίου 2023 ΒΗΧΟΣ ΝΙΚΟΣ | INTIME SPORTS

Η ΑΕΚ συνάντησε μεγάλη αντίσταση από τον Άρη όμως κατάφερε να ανοίξει το σκορ λίγο πριν συμπληρωθεί μία αγωνιστική ώρα, με τον Βίντα να νικάει με κεφαλιά τον Κουέστα μετά από εκτέλεση κόρνερ και να δίνει αβαντάζ στην Ένωση.

Ο αγώνας με τον Άρη στην OPAP Arena για την 13η αγωνιστική της Stoiximan Super League βρήκε την ΑΕΚ να εγκλωβίζεται για μεγάλο διάστημα από τους άριστα στημένους αμυντικά Θεσσαλονικείς, ωστόσο στο 59ο λεπτό μπόρεσαν να λύσουν τον γόρδιο δεσμό.

Αυτό έγινε μέσα από στημένη φάση, με τον Πέτρο Μάνταλο να αναλαμβάνει εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά και τον Ντομαγκόι Βίντα να βρίσκεται στο κατάλληλο σημείο την κατάλληλη στιγμή, για να πάρει την κεφαλιά και να την στείλει στη δεξιά γωνία της εστίας του Κουέστα, γράφοντας το 1-0 για την ομάδα του Ματίας Αλμέιδα στο 59ο λεπτό.