ΑΕΚ - Λαμία: Ο Γκαρσία καθάρισε για την Ένωση κάνοντας το 2-0 στο 88ο λεπτό

PRINT SCREEN GLOMEX/COSMOTE

Ο Λιβάι Γκαρσία κλείδωσε το τρίποντο για την ΑΕΚ απέναντι στην Λαμία δύο λεπτά πριν τη συμπλήρωση του 90λεπτου, με τον φορ της Ένωσης να περνάει και τον Σαράνοφ και να γράφει το 2-0 με πλασέ στην ανυπεράσπιστη εστία.

Η ΑΕΚ συνάντησε δυσκολίες απέναντι στην Λαμία στο πρώτο μέρος όμως στο δεύτερο έβαλε... τούρμπο και με τρία γκολ έφτασε σε μία άνετη επικράτηση με 3-0, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Super League.

Ο Τομ φαν Φερτ ήταν εκείνος που άνοιξε και έκλεισε το σκορ με τα γκολ ενώ ενδιάμεσα ήταν ο Λιβάι Γκαρσία εκείνος που βρήκε δίχτυα και ουσιαστικά καθάρισε την υπόθεση νίκη για την ομάδα του.

Αυτό έγινε στο 88ο λεπτό όταν ο φορ από το Τρινιντάντ και Τομπάγκο νίκησε τον Σαραμαντά και μπήκε στην περιοχή, απέφυγε ωραία τον Σαράνοφ και προ κενής εστίας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με το όγδοο τέρμα του στο πρωτάθλημα.