ΑΕΚ

ΑΕΚ - ΟΦΗ: Η Ένωση πήρε κεφάλι στο σκορ 2-0 μέσα σε τρία λεπτά χάρη στα γκολ των Λιβάι Γκαρσία και Πήλιου

Η ΑΕΚ μέσα σε τρία λεπτά κατάφερε να βρει δίχτυα δύο φορές κόντρα στον ΟΦΗ μετά από τα γκολ των Λιβάι Γκαρσία στο 11' και Πήλιου στο 14'.

Ιδανικό ξεκίνημα για την ΑΕΚ στην πρεμιέρα της στην Stoiximan Super League απέναντι στον ΟΦΗ. Οι "κιτρινόμαυροι" μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και μετά από το πρώτο δεκάλεπτο βρήκαν δίχτυα σε διάστημα τριών λεπτών χάρη στα γκολ των Λιβάι Γκαρσία στο 11' και Σταύρου Πήλιου στο 14'.

Ο επιθετικός των γηπεδούχων άνοιξε το σκορ έπειτα από σέντρα του Άμραμπατ και εκτέλεση με κεφαλιά. Όσον αφορά στον Πήλιο, ο νεαρός αριστερός μπακ μπήκε στην περιοχή δεχόμενος την πάσα του Σιμάνσκι και με το δεξί πόδι νίκησε τον Χριστογεώργο για το 2-0.