Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΑΕΛ

ΑΕΛ-ΑΕΚ 0-0

ΑΕΚ ΑΕΛ πλει οφ

Η ΑΕΚ στραβοπάτησε στην Λάρισα (0-0) και θα παίξει για τη νίκη και την πρώτη θέση με τον ΠΑΟ (video)

Η Ένωση που έπαιξε για ένα ημίχρονο με παίκτη παραπάνω δεν κατάφερε να πάρει το πολυπόθητο "διπλό", κινδυνεύοντας μάλιστα να χάσει από την αδιάφορη ΑΕΛ που είχε χαμένο πέναλτι, δοκάρι και αρκετές ευκαιρίες.
Η ΑΕΛ εκτός από τις πολλές ευκαιρίες δεν προηγήθηκε ούτε με το πέναλτι που κέρδισε θεαματικά ο Πάρα, ενώ από την πλευρά της η ΑΕΚ ατύχησε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης να πετύχει το γκολ με τον Αλεξόπουλο να παίρνει την κεφαλιά αλλά τον Κατσιαρό να διώχνει πάνω στη γραμμή.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Λάρισα (Μαρίνος Ουζουνίδης): Σερεμέτ, Κατσιαρός, Νταμπίζας, Ααράμπ, Μπουκουβάλας, Ιγκλέσιας, Σαρμιέντο, Βλασόπουλος, Πάρα (76' Κυριάκος), Τσίγκας (65' Ζουράφσκι), Γιαννακόπουλος (90' Μούλερ).

ΑΕΚ (Ντούσαν Μπάγεβιτς): Σάχα, Κουτρομάνος, Γεωργέας, Αλεξόπουλος, Μαϊστόροβιτς, Πελετιέρι, Ενσαλίβα (53' Μαντούκα), Xετεμάι, Σκόκο, Μπλάνκο (76' Εντίνιο), Τζιμπούρ (88' Παυλής).

Διαιτητής: Καλόπουλος (Θεσ/νίκης)
Κόκκινες: 45' Ιγκλέσιας (2η κίτρινη)
Κίτρτινες: Γιαννακόπουλος, Κατσιαρός - Ενσαλίβα, Χετεμάι
Με μια ματιά
Μέτριο παιχνίδι στον κάμπο

Οι αρκετές απουσίες (εκατέρωθεν) ανάγκασαν τους δύο προπονητές να προχωρήσουν σε αρκετές αλλαγές τόσο πρόσωπα όσο και σε σχήματα. Ο Ντούσαν Μπάγεβιτς αν και είχε μετρημένες επιλογές έκανε πάλι την έκπληξη βάζοντας στην ενδεκάδα τον Χετεμάι αντί του Μαντούκα.

Ο Σερβοέλληνας τεχνικός θέλησε να γεμίσει με ποδοσφαιριστές που μαρκάρουν την μεσαία γραμμή και να στηριχτεί στις εμπνεύσεις των Σκόκο, Τζεμπού, Μπλάνκο στην επίθεση. Το σχέδιο στα χαρτιά έμοιαζε ικανό να δουλέψει, σύμφωνα μάλιστα με τα όσα έχει δείξει η ΑΕΚ το τελευταίο διάστημα, αλλά στον αγωνιστικό χώρο του Αλκαζάρ τίποτα δεν έγινε βάση σχεδίου.

Η Ένωση έδειξε πως είχε διάθεση για να αναλάβει πρωταγωνιστικό ρόλο αλλά η ΑΕΛ αν και αδιάφορη δυσκόλευε πάρα πολύ την ανάπτυξη των κιτρινόμαυρων. Οι γηπεδούχοι αφού αρχικά κατάφεραν να εξουδετερώσουν τα ατού της ΑΕΚ ανέλαβαν επιθετικές πρωτοβουλίες.

Ούτε με πέναλτι, ούτε εξ’ επαφής

Η ελαφριά υπεροχή που είχε η ΑΕΛ ξεκίνησα σιγά-σιγά να δημιουργεί προβλήματα στην κιτρινόμαυρη άμυνα και τα λάθη δεν άργησαν να έρθουν. Στο 10ο μόλις λεπτό ύστερα από λάθος διώξιμο του Μαϊστόροβιτς, η μπάλα κατέληξε στον Σαρμιέντο που έκανε απευθείας το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ στην πρώτη φάση του αγώνα.

Η πίεση των γηπεδούχων έφερε στο 18’ και πάλι έναν παίκτη των βυσσινί μέσα στην περιοχή ο οποίος μάλιστα κατάφερε να ξεγελάσει τον Καλόπουλο και να κερδίσει το πέναλτι και την μεγάλη ευκαιρία της ΑΕΛ να ανοίξει το σκορ.

Ο Κουτρομάνος πέρασε πίσω από τον Πάρα, ο ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων έπεσε θεαματικά και ο άρχων της αναμέτρησης έδειξε την εσχάτη των ποινών. Την εκτέλεση ανέλαβε ο παίκτης που κέρδισε το πέναλτι αλλά έστειλε την μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σάχα, χαραμίζοντας μοναδική ευκαιρία για την ΑΕΛ να πάρει κεφάλι στο σκορ.

Για την ΑΕΚ σχεδόν τίποτα δεν δούλευε σωστά και η κίτρινη κάρτα στον Ενσαλίβα (συμπλήρωσε 7 και χάνει το ντέρμπι με τον ΠΑΟ) έφερε μεγαλύτερη αναστάτωση. Τα προβλήματα της Ένωσης δεν απασχολούσαν βέβαια τους παίκτες του Μαρίνου Ουζουνιδη που εκμεταλλεύτηκαν τα κενά στην άμυνα των φιλεξενουμένω και έφτασαν για δέυτερη φορά μία ανάσα από το 1-0 με διπλά μάλιστα ευκαιρία.

Στο 39’ ο Σαρμιέντο απείλησε με ένα εκπληκτικό δυνατό του έξω από την περιοχή, η μπάλα τράνταξε το αριστερό δοκάρι του Σαχά, ενώ στην συνέχεια ο Γιαννακόπουλος ανενόχλητος έκανε το σουτ αλλά αστόχησε σε ανεπανάληπτη ευκαιρία.

Η πρώτη της ΑΕΚ και η αποβολή Ιγκλέσιας

Το δοκάρι και το τετ α τετ της ΑΕΛ ξύπνησαν τους ποδοσφαιριστές του Ντούσαν Μπάγεβιτς που μεταβίβαζε σχεδόν καθ όλη την διάρκεια τα παράπονά του και τις διορθώσεις του στους ποδοσφαιριστές του.

Οι φωνές του Ντούσκο έφεραν αποτέλεσμα καθώς η Ένωση κατάφερε στο 44’ να κάνει την πρώτη της καλή και οργανωμένη επίθεση με τον Τζεμπούρ να σεντράρει από τα δεξιά και τον Νταμπίζα να διώχνει με υπερένταση πριν ο Μπλάνκο μπει στην πορεία της μπάλας και την στείλει στα δίχτυα της ΑΕΛ.

Η αγωνιστική άνοδος της Ένωσης μπορεί να μην έφερε το 0-1 στην φάση του Μπλάνκο αλλά απέφερε την δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας που μάρκαρε από πίσω τον Τζεμπούρ τη στιγμή που ο τελευταίος έβγαινε σε αντεπίθεση.

Το ημίχρονο τελείωσε με πολλά νεύρα από πλευράς ΑΕΛ (για την αποβολή) και την ΑΕΚ να ελπίζει πως θα θυμηθεί τον καλό της εαυτό στην επανάληψη και σε συνδυασμό με το αριθμητικό πλεονέκτημα θα έπαιρνε το πολύτιμο "διπλό".

Προσπάθησε η ΑΕΚ, το… βιολί της η ΑΕΛ

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ ήταν αναγκασμένη να επιτεθεί και να πιέσει την ΑΕΛ καθώς κανένα άλλο αποτέλεσμα εκτός της νίκης δεν την συνέφερε. Ο Μπάγεβιτς αντικατέστησε τον Ενσαλίβα και πέρασε στο παιχνίδι τον Μαντούκα προσπαθώντας να δώσει δύναμη στις πτέρυγες της Ένωσης.

Η πίεση των φιλοξενουμένων απέφερε μερικά σουτ έξω από την περιοχή αλλά την μεγαλύτερη ευκαιρία για την ΑΕΚ την έχασε ο Χετεμάι στο 69ο λεπτό. Ο Γεωργέας έβγαλε σέντρα από τα αριστερά, ο Τζεμπούρ έστρωσε την μπάλα στον Φινλανδό που έκανε απευθείας το σουτ, όμως η μπάλα χτύπησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Σερεμέτ και πέρασε άουτ.

Η ΑΕΛ που παρά το αριθμητικό μειονέκτημα δεν έδειχνε διατεθειμένη να παραδώσει τα όπλα έφτασε κοντά στο γκολ λίγα λεπτά μετά την ευκαιρία της ΑΕΚ αλλά ο Πάρα συνέχισε το ρεσιτάλ αστοχίας των γηπεδούχων. Στο 72’ ο Γιαννακόπουλος γύρισε την μπάλα από τα δεξιά μέσα στην περιοχή στον Πάρα, αλλά η προβολή του τελευταίου από το ύψος του πέναλτι ήταν πάλι άστοχη.

Στο 89' ο Κατσιαρός έσωσε την ομάδα του, όταν πάνω στη γραμμή απομάκρυνε την κεφαλιά του Αλεξόπουλου, το 0-0 παρέμεινε, με την ΑΕΚ να θέλει νίκη επί του Παναθηναϊκού την τελευταία αγωνιστική για να πάρει το "εισιτήριο" για τα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ.
Συνέντευξη Τύπου
Μαρίνος Ουζουνίδης: " Θεωρώ ότι σήμερα ήμασταν καλύτεροι από τον αντίπαλό μας σε όλο το ματς. Και στο πρώτο αλλά και στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μου είχε τις ευκαιρίες. Ακόμη και στην επανάληψη η ΑΕΚ μπορεί να είχε την κατοχή της μπάλας αλλά εμείς ήμασταν πιο επικίνδυνοι σε κάθε επίθεση, δημιουργήσαμε και χάσαμε πολύ μεγάλες ευκαιρίες για να πάρουμε το ματς, Από τα δύο ματς με ΑΕΚ πήραμε μόνο έναν βαθμό αν και πιστεύω ότι μπορούσαμε να πάρουμε περισσότερους. Είμαι ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παικτών μου και θεωρώ ότι ο ένας βαθμόςπου κατακτήσαμε μας αδικεί πάρα πολύ.

Όλοι φυσικά κρινόμαστε από το αποτέλεσμα αλλά αν δούμε όλα τα ματς, μπορούμε να πούμε ότι παίξαμε καλό ποδόσφαιρο. Θα ήθελα να ευχηθώ σε κάποια παιδιά που ήταν το τελευταίο τους παιχνίδι καλή συνέχεια και τους ευχαριστούμε για όσα έδωσαν στην ομάδα. Εμείς πλέον έχουμε δώσει ιδιαίτερη βαρύτητα στον προγραμματισμό της νέας χρονιάς, μιας και ο χρόνος δεν είναι αρκετός και θα πρέπει να κινηθούμε πολύ γρήγορα. Θέλουμε να τελειώσουμε με αξιοπρέπεια τα πλέι οφ και το ξαναλέω ότι θεωρώ ότι ο ένας βαθμός που έχουμε ως τώρα στη συγκομιδή μας είναι λίγος. Έχουμε πολλές απουσίες και για το τελευταίο παιχνίδι και έτσι θα μας δοθεί η ευκαιρία να χρησιμοποιήσουμε και πάλι παίκτες νεαρούς σε ηλικία

".

-Από τον Σέρεμετ είστε ικανοποιημένος;" Είμαι ευχαριστημένος από όλα τα παιδιά. Τον Σέρεμετ, τον Βλασόπουλο και είναι βέβαιο ότι και στο επόμενο παιχνίδι θα δώσουμε ευκαιρίες σε νέα παιδιά να δείξουν το ταλέντο του".

-Ένα σχόλιο για τη διαιτησία;" Σίγουρα στα πλέι οφ δεν ήμασταν το «βαρύ» όνομα, αλλά πιστεύω ότι δικαίως έχουμε κάποιο παράπονα. Θα μπορούσε να μας δοθεί ένα πέναλτι στο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ και επίσης μια αποβολή αντιπάλου στο ματς με τον Παναθηναϊκό".

-Τι έχετε να πείτε για τον κόσμο;" Ο κόσμος μας αποθέωσε γιατί η ομάδα έπαιξε καλό ποδόσφαιρο. Η ΑΕΚ είχε σήμερα ως κίνητρο για να φτάσει τη νίκη την έξοδό της στο Τσάμπιονς Λίγκ, εμείς όμως θέλαμε να ικανοποιήσουμε τον κόσμο μας για τη βοήθεια που μας πρόσφερε όλη τη χρονιά. Πιστεύω ότι στο τέλος έφυγαν τουλάχιστον. Αυτό που έχω να τους υποσχεθώ είναι ότι και τη νέα χρονιά θα προσπαθήσουμε να κάνουμε μία καλή ομάδα, γιατί και φέτος η καλή ομάδα έκανε την διαφορά και όχι μόνο οι καλοί παίκτες".

-Υπάρχουν δηλώσεις του προκατόχου σας στον πάγκο της ΑΕΛ, Γιώργου Δώνη, ότι ήσασταν τυχερός που βρήκατε μια ομάδα έτοιμη και ότι η φετινή που έφτασε στην πεντάδα ήταν ουσιαστικά ίδια με την περσινή" Είδατε εσείς καμία ομάδα να έχει την ίδια αγωνιστική παρουσία με την περσινή; Ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει και αυτό που εγώ πιστεύω είναι ότι κάθε ομάδα είναι ξεχωριστή, όπως και ότι ο κάθε προπονητής βάζει σε μια ομάδα δικά του στοιχεία. Δηλαδή εγώ μπορώ να πω ότι ο ΑΠΟΕΛ που πήρε φέτος το πρωτάθλημα είναι ίδια ομάδα";

-Χθες πήγατε στη Ρουμανία. Ποιον ποδοσφαιριστή παρακολουθήσατε; " Όντως βρέθηκα στη Ρουμανία και παρακολούθησα την αναμέτρηση της Ραπίντ με την Κραϊόβα και είδα κάποιους καλούς ποδοσφαιριστές. Μακάρι να μπορέσουμε να πάρουμε κάποιους εξ αυτών. Παράλληλα θα συζητήσω με τον Κοσίριν μιας και θέλαμε να τον δούμε και αυτή την εβδομάδα που οι ρυθμοί είναι πιο χαλαροί, αλλά η ομάδα του δεν επέτρεψε την παράταση της παραμονής του. Ίσως καταφέρουμε να τον δούμε σε κάποιον αγώνα με την ομάδα του. Δεν προβλέπεται να κάνω κάποιο ταξίδι εντός της εβδομάδας ίσως όμως να πάει ο συνεργάτης μου για να δει κάποια παιχνίδια. Σε κάθε περίπτωση θα συζητήσουμε μαζί του στο ξενοδοχείο απόψε".

-Αναφέρατε πριν ότι το σημερινό ματς ήταν το τελευταίο για κάποιους παίκτες. Ποιους εννοούσατε; " Για τον Μαρσέλο Σαρμιέντο ήταν το τελευταίο ματς, ενώ είναι γνωστό ότι ο Ζουράφσκι έκλεισε σε άλλη ομάδα. Βέβαια αυτό που θα πρέπει να επισημάνω είναι ότι το ρόστερ μας θα αλλάξει αρκετά αν κι αυτό δεν είναι και το καλύτερο. Οι πολλές αλλαγές δεν ξέρουμε πόσο θα μας βοηθήσουν αλλά παράλληλα δεν προβληματίζομαι για την γρήγορη έναρξη. Είμαστε επαγγελματίες και δεν μπορούμε να μένουμε μακριά από το γήπεδο".
Τέλος αποκάλυψε ότι η ΑΕΛ θα κάνει το βασικό στάδιο προετοιμασίας στα σύνορα Γερμανίας-Αυστρίας και ότι εντός της εβδομάδας θα κλείσει και το συγκεκριμένο θέμα, αλλά και μία σειρά από φιλικά παιχνίδια

Ντούσαν Μπάγεβιτς

Από την πλευρά του ο Ντούσαν Μπάγεβιτς δήλωσε: " Ήταν ένα μέτριο παιχνίδι για μας. Και οι δύο ομάδες προσπάθησαν αλλά πιστεύω ότι η ζέστη δεν μας άφησε να έχουμε καλύτερη απόδοση, αλλά θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια στους παίκτες μου. Κάθε ομάδα είχε από ένα ημίχρονο αλλά εμείς δεν καταφέραμε να φτάσουμε στο γκολ. Ο στόχος μας ήταν να περάσουμε από δω έχοντας πάρει έναν βαθμό ούτως ώστε να έχουμε ελπίδες στο τελευταίο παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό".

Στη συνέχεια ρωτήθηκε για τη διαιτησία του Δημήτρη Καλόπουλου επισημαίνοντας ότι: " Δεν σχολιάζω τη διαιτησία. Δεν το έχω κάνει ποτέ και δεν πρόκειται να το κάνω". Κληθείς να απαντήσει αν φοβάται το γεγονός ότι η ομάδα του κόντρα στον Παναθηναϊκό θα παίξει για ένα και μόνο αποτέλεσμα αρκέστηκε να σημειώσει: " Κάθε εμπόδιο για καλό", ενώ αποκάλυψε ότι έκανε συστάσεις στον Γεωργέα γιατί στο δεύτερο ημίχρονο έμεινε πίσω από τη μεσαία γραμμή.
Όλα τα λεφτά...
Το θέαμα δεν ήταν καλό και το μόνο που μπορούμε να κρατήσουμε είναι ορισμένες ατομικές ενέργειες.
Ας ξεχάσουμε καλύτερα...
Την μέτρια και σε ορισμένα σημεία κακή εμφάνιση της ΑΕΚ.
To video του αγώνα...
To Live του αγώνα...
Η 11άδα των φιλοξενούμενων ΑΕΚ
(Ντούσαν Μπάγεβιτς): Σάχα, Μαϊστόροβιτς, Αλεξόπουλος, Ενσαλίβα, Τζεμπούρ, Κουτρομάνος, Μπλάνκο, Πελετιέρι, Γεωργέας, Σκόκο, Χετεμάι.
Η 11άδα των γηπεδούχων Λάρισα
(Μαρίνος Ουζουνίδης): Σερεμέτ, Νταμπίζας, Μπουκουβάλας, Γιαννακόπουλος, Βλασσόπουλος, Φακούντο Πάρα, Σαρμιέντο, Ααράμπ, Ιγκλέσιας, Τσίγκας, Κατσιαρός.
1' Έναρξη αγώνα
9' Κίτρινη κάρτα Λάρισα Γιαννακόπουλος
10' Σουτ Λάρισα Σαρμιέντο
Λάθος διώξιμο από τον Μαϊστόροβιτς, η μπάλα καταλήγει στον Σαρμιέντο που κάνει απευθείας το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ.
10' Σχόλιο
Κακός ρυθμός στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.
18' Πέναλτι Λάρισα
Ο Πάρα πέφτει θεαματικά μέσα στη περιοχή ύστερα από επαφή με τον Κουτρομάνο και ο διαιτητής δίνει πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Πάρα, που δεν καταφέρνει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
22' Σουτ ΑΕΚ Χετεμάι
Ο Χετεμάι προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον Σερεμέτ με σέντρα σουτ από δεξιά πλάγια θέση, όμως ο τερματοφύλακας της ΑΕΛ μπλοκάρει την μπάλα.
30' Σχόλιο
Πιέζει στα τελευταία λεπτά η ΑΕΚ, δίχως όμως αποτέλεσμα μέχρι στιγμής.
32' Σουτ ΑΕΚ Χετεμάι
Μακρινό σουτ από τον Χετεμάι, η μπάλα περνάει αρκετά πάνω από τα δοκάρια του Σερεμέτ.
34' Κίτρινη κάρτα Λάρισα Ενσαλίβα
Ξέσπασμα από τον Ενσαλίβα καθώς δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής για το εντός έδρας ντέρμπι της τελευταίας αγωνιστικής των πλέι οφ με τον Παναθηναϊκό.
34' Κίτρινη κάρτα Λάρισα Ιγκλέσιας
37' Σουτ Λάρισα Ιγκλέσιας
Σουτ του Ιγκλέσιας λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στα χέρια του Σάχα.
39' Δοκάρι Λάρισα Σαρμιέντο
Εκπλητικό δυνατό του Σαρμιέντο έξω από την περιοχή, η μπάλα τραντάζει το αριστερό δοκάρι του Σαχά, ενώ στην συνέχεια ο Γιαννακόπουλος ανενόχλητος κάνει το σουτ αλλά καταλήγει άουτ.
44' Ευκαιρία ΑΕΚ Τζεμπούρ
Επικίνδυνη σέντρα του Τζεμπούρ από τα δεξιά ο Νταμπίζας διώχνει θεαματικά προλαβαίνοντας τον Μπλάνκο.
45' Κόκκινη κάρτα Λάρισα Ιγκλέσιας
Δεύτερη κίτρινη κάρτα για τον Ιγκλέσιας σε μαρκάρισμα πάνω στον Τζεμπούρ. Η ΑΕΛ θα αγωνιστεί με 10 παίκτες για ένα ημίχρονο.
45' Λήξη ημιχρόνου
46' Σέντρα 2ου ημιχρόνου
53' Αλλαγή παίκτη ΑΕΚ
Ο Μαντούκα στη θέση του Ενσαλίβα.
54' Ευκαιρία ΑΕΚ Μαντούκα
Κούρσα του Μαντούκα από τα δεξιά, μπαίνει στην μεγάλη περιοχή, όμως το σουτ καταλήγει άουτ.
56' Σουτ ΑΕΚ Μπλάνκο
Σουτ του Μπλάνκο ελάχιστα έξω από την μεγάλη περιοχή, ο Σερεμέτ πέφτει στην δεξιά του γωνία και μπλοκάρει την μπάλα.
63' Σχόλιο
Ελάχιστες φάσεις και κακό θέαμα και στο δεύτερο ημίχρονο.
65' Αλλαγή παίκτη Λάρισα
Ο Ζουράφσκι παίρνει τη θέση του Τσίγκα.
69' Δοκάρι ΑΕΚ Χετεμάι
Εξαιρετική ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Γεωργέας έβγαλε σέντρα από τα αριστερά, ο Τζεμπούρ στρώνει την μπάλα στον Χετεμάι που κάνει απευθείας το σουτ, όμως η μπάλα χτυπά στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Σερεμέτ και καταλήγει άουτ.
72' Ευκαιρία Λάρισα Πάρα
Άμεση απάντηση στην ευκαιρία της ΑΕΚ από τους "βυσσινί". Ο Γιαννακόπουλος πασάρει από τα δεξιά μέσα στην περιοχή στον Πάρα που με προβολή από το ύψος του πέναλτι δεν καταφέρνει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
76' Φάουλ ΑΕΚ Σκόκο
Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σκόκο λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει στο τείχος και καταλήγει κόρνερ.
77' Αλλαγή παίκτη ΑΕΚ
Ο Εντίνιο στη θέση του Μπλάνκο.
77' Αλλαγή παίκτη Λάρισα
Ο Κυριάκος στη θέση του Πάρα.
78' Φάουλ ΑΕΚ Σκόκο
Άλλη μια καλή εκτέλεση φάουλ από τον Σκόκο, ο Σερεμέτ δυσκολεύεται αλλά μπλοκάρει την μπάλα.
78' Κίτρινη κάρτα ΑΕΚ Χετεμάι
83' Κίτρινη κάρτα Λάρισα Κατσιαρός
88' Αλλαγή παίκτη ΑΕΚ
Ο Παυλής παίρνει τη θέση του Τζεμπούρ.
90' Ευκαιρία ΑΕΚ Αλεξόπουλος
Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Σκόκο ο Αλεξόπουλος κερδίζει την κεφαλιά, όμως ο Κατσιαρός με προβολή διώχνει πάνω στην γραμμή.
90' Έναρξη καθυστερήσεων +3 λεπτά
90' Αλλαγή παίκτη Λάρισα
Ο Μούλερ στη θέση του Γιαννακόπουλου.
90' Λήξη αγώνα
Η ΑΕΚ δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη, όμως όλα θα κριθουν στο ντέρμπι της τελευταίας αγωνιστικής των πλέι οφ με τον Παναθηναϊκό.