ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ BETSSON

Αιγέας Πλωμαρίου - Καβάλα 1-2: Οι αργοναύτες έκλεισαν ραντεβού με τον Αστέρα Τρίπολης AKTOR

Οι παίκτες της Καβάλας πανηγυρίζουν ένα από τα γκολ που πέτυχαν κόντρα στον Αιγέα Πλωμαρίου INTIME SPORTS

Η Καβάλα ξεπέρασε το εμπόδιο του Αιγέα Πλωμαρίου στην παράταση, επικρατώντας με 2-1 και θα αντιμετωπίσει στο Ανθή Καραγιάννη τον Αστέρα AKTOR.

Η Καβάλα πέρασε από τη Λέσβο, επικρατώντας 2-1 του Αιγέα Πλωμαρίου στην παράταση και έκλεισε θέση στην τέταρτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson, όπου θα αντιμετωπίσει τον Αστέρα AKTOR.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Κασέμι στο 53' και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 59' με το ματς να οδηγείται στην παράταση. Στο 118' ο Μάντιτς σκόραρε λίγο πριν ο αγώνας οδηγηθεί στα πέναλτι και έδωσε την πρόκριση στην ομάδα του.

Υπενθυμίζεται ότι ο νικητής του Καβάλα - Αστέρας AKTOR θα παίξει με τη Ζάκυνθο στους "16".