ΚΡΙΣΤΙΑΝΟ ΡΟΝΑΛΝΤΟ

Αλ Νασρ - Αλ Ορομπάχ 3-0: Ασταμάτητος ο Ρονάλντο, σκόραρε ξανά και μετρά τέσσερα τέρματα σε ισάριθμα παιχνίδια

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο πανηγυρίζει γκολ του με τη φανέλα της Αλ Νασρ απέναντι στην Αλ Χιλάλ @2023 SAMAH ZIDAN/AP IMAGES

Το σερί του Κριστιάνο Ρονάλντο στο σκοράρισμα συνεχίζεται με τον Πορτογάλο επιθετικό να πετυχαίνει άλλο ένα τέρμα με την Αλ Νασρ, η οποία κέρδισε με 3-0 εντός έδρας την Αλ Ορομπάχ.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο βρίσκεται σε τρομερή φόρμα το τελευταίο διάστημα, γεγονός που επιβεβαιώνεται και από το σερί του στο σκοράρισμα. Η Αλ Νασρ αντιμετώπισε για την 6η αγωνιστική της Saudi Pro League την Αλ Ορομπάχ, με τους γηπεδούχους να κερδίζουν με 3-0.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ανοίγοντας τον δρόμο για τον συμπαίκτη του Μανέ να σφραγίσει το τρίποντο με τα γκολ του στο 29ο και στο 71ο λεπτός της αναμέτρησης.

Με αυτό το γκολ ο Πορτογάλος σταρ έφτασε τα 4 γκολ σε ισάριθμα ματς. Συνολικά τη φετινή σεζόν ο 39χρονος στράικερ μετρά 8 τέρματα και δύο ασίστ σε εννιά συμμετοχές.