X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

PREMIER LEAGUE

Ανατροπή και 5άρα η Άρσεναλ

Η Γουέστ Χαμ προηγήθηκε στην έδρα της Άρσεναλ, αλλά οι "κανονιέρηδες" επικράτησαν με 5-1, βάζοντας 4 γκολ σε 11 λεπτά. Σοβαρός τραυματισμός για τον 18άχρονο, Νταν Ποτς (video)

Η γκολάρα του Τζακ Κόλισον έδωσε προβάδισμα στην Γουέστ Χαμ μέσα στο "Ashburton Grove" (Emirates) στο 18ο λεπτά, αλλά αφύπνισε την Άρσεναλ.

Οι "κανονιέρηδες" απάντησαν στο 22' με επίσης φοβερό σουτ του Λούκας Ποντόλσκι και τελικά νίκησαν με 5-1.

Η αναμέτρηση ήταν εξ αναβολής για την 19η αγωνιστική και η Άρσεναλ έμεινε μόνη στην 6η θέση, έναν βαθμό πίσω από την Έβερτον.

Τα υπόλοιπα 4 γκολ τους οι γηπεδούχοι τα έβαλαν μέσα σε 11 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο. 47' και 57' ο Ζιρού, 53' Καθόρλα με "τακουνάκι" και 54' Γουόλκοτ.

Σοβαρός τραυματισμός για τον 18άχρονο, Νταν Ποτς

Η αναμέτρηση είχε 12 λεπτά καθυστερήσεων, καθώς τραυματίστηκε στο κεφάλι ο 18άχρονος αμυντικός της Γουέστ Χαμ, Νταν Ποτς.

Έχασε τις αισθήσεις του και αφού δέχτηκε τις πρώτες βοήθειες, βγήκε με το φορείο από τον αγωνιστικό χώρο και μεταφέρθηκε αμέσως στο νοσοκομείο, όπου θα περάσει την νύχτα για να παρακολουθήσουν οι γιατροί την κατάστασή του.

ΑΡΣΕΝΑΛ: Στσέζνι, Σανιά, Μερταζάκερ, Βερμάλεν (58' Κοσιελνί), Γκιμπς, Γουίλσιρ, Ράμσεϊ, Καθόρλα, Γουόλκοτ, Ποντόλσκι (70' Αντρέ Σάντος), Ζιρού (73' Όξλεϊντ-Τσάμπερλεϊν).

ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ: Γιαασκελάινεν, Ντεμέλ, Τόμκινς, Γουίνστον Ριντ (62' Αλού Ντιαρά), Ο'Μπράιεν, Νόουμπλ, Νόλαν, Τέιλορ, Κόλισον (63' Ποτς), Βαζ Τε (70' Ντιαμέ), Κάρλτον Κόουλ.