Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

LA LIGA

Ανατροπή με 10 η Βιγιαρεάλ

καθόρλα

Η Βιγιαρεάλ κέρδισε με 3-2 και ανατροπή την Χετάφε, αν και έπαιζε με δέκα παίκτες από το 50' (videos)

Μόλις στο 3' ο Πέδρο Λεόν άνοιξε το σκορ για τουε φιλοξενούμενους, για να ισοφαρίσει ο Καπντεβίλα στο 17'.
Η Χετάφε πήρε εκ νέου προβάδισμα στο 52' με την εκτέλεση πέναλτι του Σολδάδο, ενώ στην παράβαση είχε αποβληθεί ο Κάνι για τους γηπεδούχους.

Ο Ερνέστο Βαλβέρδε πέρασε στο ματς τον Καθόρλα στο 66' και αυτός ένα λεπτό αργότερα ισοφάρισε σε 2-2, ενώ την σπουδαία ανατροπή ολοκλήρωσε ο Καπντεβίλα με το δεύτερο γκολ του στο 86'.

To "κίτρινο υποβρύχιο" ολοκλήρωσε τον αγώνα με 9 παίκτες, καθώς στο 95' αποβλήθηκε και ο Άνχελ Λόπεθ.

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Ντιέγκο Λόπεθ, Άνχελ Λόπεθ, Γκοντίν, Μαρκάνο, Καπντεβίλα, Μπρούνο, Σένα, Κάνι, Πιρές (66' Καθόρλα), Νιλμάρ (62' Χοσέμπα Γιορέντε), Τζουζέπε Ρόσι.
ΧΕΤΑΦΕ: Ουστάρι, Κορτές, Κάτα Ντίαθ, Ράφα, Μανέ, Ντέρεκ Μπόατενγκ, Σελεστίνι, Κασκέρο (56' Αντριάν Γκονθάλεθ), Πέδρο Λεόν, Γκαβιλάν (57' Παρέχο), Σολδάδο.

Πέρασε από το "Σαν Μαμές" η Βαλένθια

Η Βαλένθια βρέθηκε να χάνει από την Αθλέτικ Μπιλμπάο στο "Σαν Μαμές", αλλά επικράτησε με 2-1 και πέρασε στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Ο Μουνιάιν έδωσε το προβάδισμα στους Βάσκους στο 57', μόλις τρία λεπτά αργότερα ισοφάρισε ο Νταβίντ Βίγια, ενώ την νίκη στις "νυχτερίδες" χάρισε ο Ζερεμί Ματιέ.

ΜΠΙΛΜΠΑΟ: Ιραϊθόθ, Ιραόλα, Σαν Χοσέ, Αμορεμπιέτα, Κοϊκίλι, Χάβι Μαρτίνεθ, Ορμπάιθ (63' Ιτουσάρπε), Νταβίντ Λόπεθ, Γέστε, Σουσαέτα (48' Μουνιάιν), Φερνάντο Γιορέντε (29' Ντε Μάρκος).
ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Θέσαρ, Μπρούνο, Ναβάρο, Ντεαλμπέρτ (84' Μπαράχα), Ματιέ, Αλμπέλδα, Μαρτσένα, Χοακίν (78' Ζίγκιτς), Πάμπλο Ερνάντεθ, Μάτα, Βίγια (87' Μιγκέλ).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής:

Σάββατο
Σεβίλλη - Βαγιαδολίδ 1-1 (46' Λουΐς Φαμπιάνο / 33' Μανούτσο)
Χερέθ - Ατλέτικο 0-2 (28' Φορλάν, 65' Αγκουέρο)
Ρεάλ - Αλμερία 4-2 (31' Σέρχιο Ράμος, 74' Ιγκουαΐν, 82' Μπενζεμά, 84' Κριστιάνο Ρονάλντο / 58' Σοριάνο, 62' Κάλου Ούτσε)
Ντεπορτίβο - Μπαρτσελόνα 1-3 (38' Αντριάν / 26' και 80' Μέσι, 88' Ιμπραΐμοβιτς)

Κυριακή
Τενερίφη - Χιχόν 2-1 (55' Ρικάρντο, 66' Νίνο / 4' Ντιέγκο Κάστρο)
Εσπανιόλ - Σανταντέρ 0-4 (47' Ενρίκε, 52' και 72' Κανάλες, 68' Τσιτέ)
Μαγιόρκα - Σαραγόσα 4-1 (37' και 67' Αντουρίθ, 74' Μάριο Σουάρεθ, 77' Κεϊτά / 85' Αντέρ Ερέρα)
Μάλαγα - Οσασούνα 1-1 (83' Απόνιο / 47' Μασούντ)
Βιγιαρεάλ - Χετάφε 3-2 (17' και 86' Καπντεβίλα, 67' Καθόρλα / 3' Πέδρο Λεόν, 52' πέν. Σολδάδο)
Μπιλμπάο - Βαλένθια 1-2 (57' Μουνιάιν / 60' Βίγια, 82' Ματιέ)