ΑΓΓΛΙΑ

Απέκλεισε την Man Utd στα πέναλτι η Έβερτον

φιλ νέβιλ τέβες

Η Έβερτον θα είναι η αντίπαλος της Τσέλσι στον φετινό τελικό του FA Cup στις 30 Μαΐου, καθώς απέκλεισε την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στα πέναλτι (video)

Οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να σκοράρουν στα 120 λεπτά της κανονικής διάρκειας και της παράτασης στο "Γουέμπλεϊ", έτσι οδηγήθηκαν στα πέναλτι, όπου ο Τιμ Χάουαρντ ήταν ο ήρωας για τους "εφοπλιστές".
Ο Αμερικανός γκολκίπερ απέκρουσε τις εκτελέσεις των Ντίμιταρ Μπερμπάτοφ και Ρίο Φέρντιναντ, έτσι η ομάδα του κέρδισε με 4-2 στα πέναλτι και στο ίδιο γήπεδο θα διεκδικήσει το τρόπαιο με την Τσέλσι.