Απογοήτευση για Γουέστ Χαμ-Μπόλτον

Γουέστ Χαμ

Υποβιβαζονται "σφυριά", Χάνεται η τέταρτη θέση για Μπόλτον

Απογοήτευσαν οι "Γουόντερέρς"

Και τις τελευταίες ελπίδες που είχε η Μπόλτον για μια από τις τέσσερις προνομιούχες θέσεις που οδηγούν στο Τσάμπιονς Λιγκ έχασε σήμερα.Οι δυο ομάδες είχαν ένα στείρο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο οι "Γουοντερερς" μπήκαν για να πάρουν τη νίκη αλλά η Μπλάκμπερν με δύο πέναλτι στο 58' και το 68' εύστοχα εκτελεσμένα απο το Μπένι Μακάρθι έβαλε ταφόπλακα στα όνειρα της ομάδας του Σαμ Αλαρνταϊς για μια θέση στη τετράδα. Το μόνο που κατάφερε η Μπόλτον ήταν να μειώσει στο 88' με ωραίο πλασέ με του Ανελκά.Να σημειωθεί ότι σωστά ακυρώθηκε στο 93ο λεπτό γκολ της Μπόλτον ως οφσάιντ.Ο Στέλιος Γιαννακόπουλος δεν είχε καλή παρουσία και αντικαταστάθηκε στο 69' από τον Βαζ Τε.

Έτοιμοι για το "Όλντ Φίρμ" οι Ρέιντζερς

Ένα εύκολο απόγευμα για τους Ρέιντζερς οι οποίοι επικράτησαν άνετα με 2-0 της Χιμπέρνιαν εκτός έδρας. Κοντράστ συναισθημάτων για τους δυο τερματοφύλακες.Από τη μια ο Μακγκρέκορ δήλωσε παρών όπου τον είχε ανάγκη η ομάδα του. Από την άλλη για το Μπράουν η κακή μέρα φάνηκε από την αρχή. Μόλις στο 4 λεπτό σε φάουλ έξω από τη περιοχή ο Άνταμς τον βρίσκει εκτός θέσης και ανοίγει το σκορ για την ομάδα της Γλασκόβης. Το δεύτερο γκολ προήλθε πάλι από στημένη φάση. Σε φάουλ έξω από τη περιοχή δεν κάνει σωστή εκτίμηση της φάσης, η μπάλα περνάει κάτω από τα πόδια του και καταλήγει στα δίχτυα της Χιμπέρνιαν.

Πέφτει η Γουέστ Χαμ

Kαταδικαστικό το αποτέλεσμα για τη Γουέστ Χαμ η οποία γνώρισε την ήττα με 3-4 από τη Τότεναμ εντός έδρας. Ένα φανταστικό παιχνίδι μεταξύ των 2 ομάδων έχοντας βάλει μάλιστα στα τελευταία πέντε λεπτά του παιχνιδιού τρία (!!!) γκολ κάνοντας μετατρέποντας το 2-2 του 85' σε 3-4 στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. Το αποτέλεσμα αυτό φέρνει τη Γουέστ Χάμ στη τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα της Πρέμιερ Λίγκ 10 βαθμούς μακριά από τη σωτηρία. Από την άλλη οι Λονδρέζοι συνεχίζουν τη προσπάθεια τους με στόχο την έξοδο στην Ευρώπη.