Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΙΣΠΑΝΙΑ

Αποκλεισμός σοκ για Ρεάλ!

ραουλ απογοητευση

Παρά τη νίκη (4-3) η Ρεάλ γνώρισε τον αποκλεισμό στο Κύπελλο από την Ουνιόν χάρη στο εκτός έδρας γκολ

Οι πρωταθλητές Ισπανίας αποχαιρέτησαν από πολύ νωρίς το Copa del Ray παρά τη νίκη τους με 4-3 στο "Σαντιάγκο Μπερναμπέου" καθώς στον πρώτο αγώνα είχαν ηττηθεί με 3-2.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον χειρότερο τρόπο για τους "μερένγκες" αφού βρέθηκαν πίσω στο σκορ έπειτα από γκολ του Αμπασόλο στο 14', όμως ο Ραούλ έκανε το 1-1 στο 36'.

Η Ουνιόν πήρε και πάλι το προβάδισμα στο 49' με τον Σαλσέδο, όμως με δύο γκολ του Ραούλ (50', 86') και ένα του Μπουένο (68') η Ρεάλ Μαδρίτης έφτασε σε σκορ πρόκρισης (4-1) που όμως δεν κατάφερε να κρατήσει.

Στις καθυστερήσεις ο Ενέκο Ρόμο μείωσε σε 4-3 και έφερε την απογοήτευση στο "Σαντιάγκο Μπερναμπέου".

Το πρόγραμμα των αγώνων ρεβάνς για τη φάση των "32" του Κυπέλλου Ισπανίας (σε παρένθεση τα αποτελέσματα των πρώτων αναμετρήσεων) έχει ως εξής:

Ρεάλ Μαδρίτης-Ρεάλ Ουνιόν 4-3 (2-3)
Βιγιαρεάλ-Πόλι Εχίδο 12/11 (0-5)
Εσπανιόλ-Θέλτα 12/11 (2-2)
Βαγιαδολίδ-Χέρκουλες 12/11 (5-1)
Μπαρτσελόνα-Μπενιντόρμ 12/11 (1-0)
Βαλένθια-Πορτουγκαλέτε 12/11 (4-1)
Ατλέτικο Μαδρίτης-Οριουέλα 12/11 (1-0)
Χιχόν-Νουμάνθια 12/11 (1-0)