Ολυμπιακός - Βόλος: Ο Αραμπί με ωραίο τελείωμα το 2-1

Ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί μόλις έχει σκοράρει κόντρα στο Βόλο
Ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί μόλις έχει σκοράρει κόντρα στο Βόλο EUROKINISSI

Ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί με ωραίο τελείωμα στο 66ο λεπτό έκανε το 2-1 για τον Ολυμπιακό στην εντός έδρας αναμέτρηση με το Βόλο. (VIDEO)

Ο Ολυμπιακός υποδέχτηκε το βράδυ του Σαββάτου (5/12) το Βόλο για την 11η αγωνιστική της Super League Interwetten. Οι Θεσσαλοί άνοιξαν το σκορ με εκτέλεση πέναλτι του Μπαριέντος στο 11ο λεπτό, οι ερυθρόλευκοι έφτασαν στην ισοφάριση στο 45+3' με κεφαλιά του Γιώργου Μασούρα μετά από ασίστ του Ανδρέα Μπουχαλάκη και πήραν προβάδισμα (2-1) με ωραίο τελείωμα του Γιουσέφ Ελ Αραμπί στο 66'.

Ο Μαντί Καμαρά πέρασε στην μπάλα στον Μαροκινό, ο οποίος ντρίμπλαρε τον Ροντρίγκο Κολόμπο και έκανε το 2-1 για τον Ολυμπιακό.

Αυτό ήταν το έκτο γκολ για τον Γιουσέφ Ελ Αραμπί στην τρέχουσα σεζόν της πρώτης κατηγορίας του ελληνικού πρωταθλήματος.