Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Aστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός 1-3

λουα λούα

Με πρωταγωνιστή τον Λούα Λούα που σκόραρε δις, ο ΟΣΦΠ νίκησε εύκολα 3-1 τον Αστέρα και μείωσε στο -3

Με εμφάνιση πραγματικού πρωταθλητή, ο Ολυμπιακός ήρθε, είδε και... νίκησε στην Τρίπολη. Ο Πειραιώτες παρουσιάστηκαν αποφασισμένοι, παθιασμένοι, αποτελεσματικοί και διψασμένοι για τη νίκη από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό και δίχως να ιδρώσουν πήραν ένα σπουδαίο τρίποντο σε μια... εχθρική έδρα.

Οι "ερυθρόλευκοι" δεν έγιναν υπερομάδα σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα, όμως κάθε παιχνίδι εμφανίζονται βελτιωμένοι κυρίως επιθετικά, πιο δημιουργικοί και δείχνουν πως δεν παρατούν τη μάχη για το πρωτάθλημα. Και πως να το κάνουν; Όταν πλέον η διαφορά από τον "αιώνιο" αντίπαλο (που στραβοπάτησε στο ΟΑΚΑ με την Καβάλα) μειώθηκε στο -3 και η υπόθεση πρωτάθλημα εξαρτάται μόνο από τους ίδιους...

Αυτή είναι πλέον η πραγματικότητα: αν ο Ολυμπιακός νικήσει και στα 8 παιχνίδια που απομένουν θα στεφθεί πρωταθλητής για 13η φορα τα τελευταία 14 χρόνια και μάλιστα με τον πιο εντυπωσιακό τρόπο! Η σχέση αγάπης του Ολυμπιακού με την κορυφή, έκανε την εμφάνισή της την κατάλληλη μέρα... του Αγίου Βαλεντίνου.

Κλειδί στην μεταμόρφωση των πρωταθλητών Ελλάδας ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης Τρεζόρ Λομάνα Λούα Λούα, που σκόραρε δύο φορές και για πρώτη φορά μετά από 22 μήνες έδειξε τον δρόμο της επιτυχίας στους συμπαίκτες του.

Άξιος συμπαραστάτης του Κονγκολέζου ήταν ο Αβραάμ Παπαδόπουλος, που με εξαιρετική εμφάνιση έπαιξε και για τον μεγάλο απόντα Όλοφ Μέλμπεργκ.

Από την άλλη πλευρά, οι Αρκάδες αιφνιδιάστηκαν από τα γρήγορα γκολ του Λούα Λούα (4') και του Στολτίδη (8'), προσπάθησαν να μπουν ξανά στο παιχνίδι με το τέρμα του Έντερ (33'), όμως μετά το 3-1 παραδόθηκαν και συμβιβάστηκαν με την ήττα.

Οι παίκτες του Βαγγέλη Βλάχου είχαν ένα ολόκληρο ημίχρονο, όμως ήταν ανίκανοι να αντιδράσουν, με αποτέλεσμα να πέσουν στην 8η θέση της βαθμολογίας.

Οι συνθέσεις των ομάδων
Αστέρας Τρίπολης (Βαγγέλης Βλάχος): Αναστασόπουλος, Αργυρόπουλος (71' Ρίος), Λαζαρίδης, Ουριμπάρι, Μπαρτολίνι (46' Ουντότζι), Φυτανίδης, Καρντόσο, Καρέας, Τσέζαρεκ, Βίλτσες, Έντερ (81' Καούνος).

Ολυμπιακός (Μπόζινταρ Μπάντοβιτς): Νικοπολίδης, Α. Παπαδόπουλος, Ζεβλάκοφ, Ραούλ Μπράβο, Τοροσίδης, Λεντέσμα, Στολτίδης, Μαρέσκα (84' Γκαλίτσιος), Ντάτολο (80' Λεονάρντο), Λουά Λουά, Ντάρμπισιρ (58' Μήτρογλου).

Διαιτητής: Χαραλαμπίδης (Καβάλας)

Κίτρινες: Φυτανίδης / Μαρέσκα, Στολτίδης, Μήτρογλου
Με μια ματιά
Η μάχη των πάγκων

Με... συντηρητικό σύστημα 4-4-1-1 παρέταξε την ομάδα του ο Βαγγέλης Βλάχος. Κάτω από τα δοκάρια ήταν ο Αναστασόπουλος, κεντρικό αμυντικό δίδυμο οι Λαζαρίδης και Μπαρτολίνι, δεξιά ο Ουριμπάρι και αριστερά ο Αργυρόπουλος. Αμυντικά χαφ ήταν ο Καρντόσο με τον Φυτανίδη, δεξί χαφ ο Έντερ, αριστερά ο Καρέρα, στην κορυφή ο Τσέζαρεκ και λίγο πιο πίσω ο Βίλτσες.

Από την άλλη πλευρά, ο Μπόζινταρ Μπάντοβιτς διάλεξε συνταγή Νέας Σμύρνης, με μια άκρως επιθετική ενδεκάδα. Την "ερυθρόλευκη" εστία υπερασπίστηκε ο Αντώνης Νικοπολίδης, σέντερ μπακ ήταν ο Αβράαμ Παπαδόπουλος μαζί με τον Ζεβλάκοφ αντί του τραυματία Μέλμπεργκ, αριστερά ήταν ο Ραούλ Μπράβο και δεξιά ο Τοροσίδης που επέστρεψε στα μπακ αντί του Γκαλίτσιου.

Αμυντικά χαφ ήταν ο Λεντέσμα με τον Στολτίδη να επιστρέφει στην αρχική ενδεκάδα, λίγο πιο μπροστά ήταν ο Μαρέσκα, στο δεξί άκρο της επίθεσης ήταν ο Λούα Λούα, αριστερά ο Ντάτολο και στην κορυφή ήταν ο Ματ Ντάρμπισιρ.

Παρά τον βαρύ αγωνιστικό χώρο από την καταρρακτώδης βροχή που έπεφτε στην Τρίπολη, οι παίκτες του Ολυμπιακού μπήκαν ορεξάτοι και αποφασισμένοι να εκμεταλλευτούν το μεγάλο στραβοπάτημα του Παναθηναϊκού στο ΟΑΚΑ από την Καβάλα.

Οι "ερυθρόλευκοι" δεν άργησαν μάλιστα όχι μόνο να δημιουργήσουν ευκαιρίες μπροστά από την εστία του Αναστασόπουλου, αλλά και να ανοίξουν το σκορ, αποδεικνύοντας πως δεν... καταλαβαίνουν ούτε από βροχή, ούτε από έδρες.

Βροχή... τα "ερυθρόλευκα" γκολ

Το προειδοποιητικό μύνημα ήρθε στο 3' όταν ο Ντάτολο με ωραία ενέργεια τροφοδότησε τον Μαρέσκα, όμως το σουτ του Ιταλού κόντραρε στον Ουριμπάρι και κατέληξε κόρνερ. Ο Αστέρας φαίνεται πως δεν πήρε στα σοβαρά και δεν υπολόγισε τον ... φορτσάτο Ολυμπιακό και το πλήρωσε γρήγορα.

Ένα λεπτό αργότερα (4') ο Λούα Λούα έφυγε σαν... άνεμος στην αντεπίθεση και με ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ για την ομάδα. Αυτό ήταν το πρώτο γκολ του Κονγκολέζου στην δεύτερη θητεία του στο μεγάλο Λιμάνι και το πανηγύρισε όπως πρέπει, με... κωλοτούμπες.σαν... άνεμος

Σα να μην έφτανε αυτό, οι Πειραιώτες χτύπησαν και πάλι διπλασιάζοντας γρήγορα γρήγορα τα τέρματά τους. Οι... ασταμάτητοι "ερυθρόλευκοι" με σουτ του Στολτίδη έκαναν το 2-0 και ήταν από νωρίς αγκαλιά με μια σημαντική νίκη. Πάντως, στο ξεκίνημα της φάσης ο έμπειρος μέσος φάνηκε πως ήταν σε θέση οφσάιντ.

Το γρήγορο προβάδισμα των δύο γκολ έδωσε άνεση στους παίκτες του Μπόζινταρ Μπάντοβιτς, όμως αυτό δεν ήταν απαραίτητα καλό.

Ο Αστέρας πάτησε Έντερ....

Οι φιλοξενούμενοι χαλάρωσαν και έριξαν απότομα στροφές, δίνοντας έτσι την δυνατότητα στους παίκτες του Βλάχου να δημιουργήσουν ευκαιρίες με πρωταγωνιστή κυρίως τον Βίλτσες και εν τέλει να σκοράρουν.

Η αρκαδική αντεπίθεση ξεκίνησε στο 17', όταν ο Έντερ βγήκε τετ α τετ με τον Νικοπολίδη, όμως δεν κατάφερε να το κερδίσει. Υπήρχαν κάποιες διαμαρτυρίες για πέναλτι από τους ανθρώπους του Αστέρα, όμως ο πορτιέρο του Ολυμπιακού δεν έκανε τίποτα αντικανονικό.

Από 'κει και πέρα τα λεπτά κυλούσαν, με τους Αρκάδες να απειλούν κυρίως με σουτ, όπως αυτά του Καρντόσο (18') και του Βίλτσες (28') και το γκολ δεν άργησε να έρθει. Συγκεκριμνένα, στο 33' ο Τσέζαρεκ έβγαλε ασίστ στον Έντερ και εκείνος ελεύθερος από το ύψος του πέναλτι μείωσε σε 2-1, δίνοντας και πάλι ενδιαφέρον στην αναμέτρηση.

Το γκολ του Αστέρα αφύπνισε τους Πειραιώτες, που βγήκαν ξανά στην επίθεση και όπως φάνηκε βρήκαν και πάλι τον... εαυτό τους. Στο 36' ο Ραούλ Μπράβο, απείλησε μ' ένα σουτ, όμως τα... καλά για τον Ολυμπιακό ήρθαν στο 40ο λεπτό.

... ο Λούα Λούα delete!

Ο Λούα Λούα μ' ένα πανέμορφο πλασέ έξω από την περιοχή ύστερα από στρώσιμο του Ντάτολο, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αναστασόπουλου με εντυπωσιακό τρόπο και έβαλε τέλος στα όνειρα των γηπεδούχων. Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με τον Ολυμπιακό να έχει προβάδισμα δύο γκολ (3-1).

Στην επανάληψη, το σκηνικό δεν ήταν το ίδιο. Ο Ολυμπιακός ροκάνιζε τα λεπτά ελέγχοντας το ματς, ο Αστέρας δεν έμοιαζε ικανός να απειλήσει και ο ρυθμός είχε πέσει κατακόρυφα.

Τα λεπτά περνούσαν δίχως κάποια ευκαιρία από τις δύο ομάδες και με πάρα πολλά λάθη από τους ποδοσφαιριστές που μας προσέφεραν κακό θέαμα στο δεύτερο μέρος.

Φυσικά, αυτό το σκηνικό ευνοούσε τους Πειραιώτες που κυκλοφορούσαν την μπάλα, δεν ένιωθαν απειλή, έπαιζαν με τον χρόνο και όταν έβρισκαν ευκαιρία έβγαιναν στην επίθεση.

Μοναδικό αξιοσημείωτο στο δεύτερο μέρος ήταν κάποια σουτ από τους γηπεδούχους, με τον Βίλτσες (74') και τον Έντερ (76') που βέβαια δεν απείλησαν τον Νικοπολίδη, αλλά και μια ευκαιρία του Ολυμπιακό που θα μπορούσε να δώσει διαστάσεις θριάμβου στο ματς. Στο 85' ο Λούα Λούα ξεπέρασε τον Αναστασόπουλο, έκανε την παράλληλη μπαλιά, όμως ο Φυτανίδης έδιωξε προ του Μήτρογλου και το 3-1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.
Συνέντευξη Τύπου
Βαγγέλης Βλάχος (προπονητής Αστέρα Τρίπολης): "Η ποιότητα και η προσωπικότητα κάποιων παικτών του Ολυμπιακού έδωσαν την σημερινή νίκη. Θα ήταν παράλειψη να πω ότι δεν προσπαθήσαμε. Θα ήταν παράλειψη να μην δώσω συγχαρητήρια στους παίκτες μου.

Οι μεγάλες ομάδες είναι μεγάλες γιατί υπάρχουν παίκτες με προσωπικότητα. Είναι μεγάλες γιατί εκμεταλλεύονται οποιοδήποτε λάθος δημιουργηθεί. Εγώ θέλω να συγχαρώ τον Έντερ. Αυτό το παιδί είναι για μένα ένα στοίχημα και η ομάδα μας έχει όφελος και κέρδος από την παρουσία του. Το ίδιο ισχύει και για τον Βίλτσες. Είναι δύο στοιχήματα που έχουν κερδηθεί και τα οποία μπορούν να βοηθήσουν στην συνέχεια".

Για τον τίτλο του πρωταθλητή: "Έχουν γίνει δύσκολα τα πράγματα για τον Παναθηναϊκό. Ο Ολυμπιακός περίμενε μία αποτυχία του Παναθηναϊκού. Θα έχουμε ένα δραματικό φινάλε. Όλα πιστεύω ότι θα κριθούν στο παιχνίδι της Τούμπας. Εκεί θα είναι το καθοριστικό ματς".

Για τους Έντερ και Βίτλσες: "Οι συγκεκριμένοι παίκτες έχουν αμφισβητηθεί από πολλούς. Πίστεψα από την πρώτη στιγμή στα συγεκριμένα άτομα. Ήμουν κοντά τους και τους μίλαγα. Ο Βίλτσες εδώ και 3-4 παιχνίδια, αλλά και ο Έντερ έχουν προσφέρει πολλά, όποτε χρειάστηκε. Ο Βίλτσες είναι ένα τεράστιο ταλέντο που πρέπει να προσεχθεί".

Μπόζινταρ Μπάντοβιτς (προπονητής Ολυμπιακού): "Θεωρώ ότι σήμερα κάναμε μία πολύ μεγάλη και σημαντική νίκη εναντίον μιας ομάδας όπως ο Αστέρας Τρίπολης που από τη στιγμή που ήρθε νέος προπονητής στην ομάδα (Βαγγέλης Βλάχος) πάει πολύ καλά στο πρωτάθλημα. Θα έλεγα πως είναι μια ομάδα που διαθέτει ποιότητα στο παιχνίδι της. Όσον αφορά για τον Ολυμπιακό, πιστεύω πως μπήκαμε στο ματς από την αρχή πάρα πολύ καλά και δείξαμε χαρακτήρα σε ένα δύσκολο αγωνιστικό χώρο λόγω της βροχής.

Σίγουρα ήταν θετικό για εμάς και μας βοήθησαν αρκετά τα δύο γρήγορα γκολ που πετύχαμε. Νομίζω πως στα πρώτα 25 λεπτά του αγώνα είμασταν πάρα πολύ καλοί, στη συνέχεια όμως χάσαμε την αυτοσυγκέντρωσή μας στο παιχνίδι και ήρθε το γκολ του Αστέρα καθώς σε εκείνο το διάστημα μας πίεσε. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν κινδυνέψαμε από τον αντίπαλο καθόλου.

Θεωρώ πως η νίκη που πετύχαμε στην Τρίπολη είναι δίκαιη και αξίζουν συγχαρητήρια στα παιδιά μας. Τις τελευταίες μέρες που είμαστε μαζί, οι ποδοσφαιριστές κάνουν μεγάλη προσπάθεια. Εμείς από την πλευρά μας αυτό που θα ήταν σωστό να κάνουμε, είναι να κρατήσουμε χαμηλούς τόνους και να συνεχίσουμε να δουλεύουμε. Αυτό πρέπει να κάνουμε. Μπορούμε σίγουρα να παίξουμε καλύτερα και η συνέχεια θα είναι καλύτερη για εμάς"

.

Για το πρόβλημα με τα αμυντικά χαφ (Στολτίδης, Μαρέσκα) που έπαιζαν με κίτρινη κάρτα: "Πήραμε την απόφαση εκείνη την στιγμή να κρατήσουμε και τους δύο παίκτες στο ματς και να κάνουμε αλλαγή στη συνέχεια με τον Γκαλίτσιο. Κάποια στιγμή ήταν φανερό πως και οι δύο ποδοσφαιριστές κουράστηκαν. Μην ξεχνάτε πως ο Στολτίδης είχε να παίξει αρκετό καιρό".

Για την την ήττα του Παναθηναϊκού από την Καβάλα, που έφερε το -3: "Εγώ αυτό που είπα στα παιδιά και πριν το παιχνίδι με τον Αστέρα Τρίπολης, είναι ότι δεν μας ενδιαφέρει τι κάνουν οι άλλες ομάδες. Αυτό που πρέπει να μας ενδιαφέρει είναι πως θα είμαστε εμείς αυτοί που πρέπει στους επόμενους αγώνες που έχουμε να δώσουμε".
Όλα τα λεφτά...
Ο Τρεζόρ Λομάνα Λούα Λούα που με δύο γκολ, ήταν αδιαμφισβήτητα ο μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης. Πέτυχε τα πρώτα τέρματα στην δεύτερη θητεία του στο μεγάλο Λιμάνι και μας θύμισε τον παλιό καλό Λούα Λούα που τόσο χρειάζεται ο Ολυμπιακός.
Ας ξεχάσουμε καλύτερα...
Τον βαρύ αγωνιστικό χώρο που έκανε δύσκολο το έργο των ποδοσφαιριστών. Άλλο ένα ελληνικό γήπεδο που με λίγη βροχή γίνεται ακατάλληλο. Τουλάχιστον δεν υπήρχαν οι λίμνες όπως στην Ξάνθη και στην Καβάλα.
Videos με τα γκολ της αναμέτρησης

To Live του αγώνα... από τον Γιώργο Μαρκόπουλο
Η 11άδα των φιλοξενούμενων Ολυμπιακός
(Μπάντοβιτς): Νικοπολίδης, Στολτίδης, Ντάρμπισιρ, Ζεβλάκοφ, Μπράβο, Ντάτολο, Α. Παπαδόπουλος, Μαρέσκα, Λεντέσμα, Λούα Λούα, Τοροσίδης
Η 11άδα των γηπεδούχων Αστέρας Τρίπολης
(Βλάχος): Αναστασόπουλος, Αργυρόπουλος, Λαζαρίδης, Ουριμπάρι, Μπαρτολίνι, Φυτανίδης, Καρντόσο, Καρέρα, Τσέζαρεκ, Βίλτσες, Έντερ
1' Έναρξη αγώνα
Οι φιλοξενούμενοι στη σέντρα
3' Ευκαιρία Ολυμπιακός Μαρέσκα
Ο Ολυμπιακός απειλεί πρώτος στο ματς. Προσωπική ενέργεια του Ντάτολο από τα αριστερά, ο Αργεντινός βρήκε στο ύψος του πέναλτι τον Μαρέσκα, αλλά το σουτ του Ιταλού κόντραρε ο Ουριμπάρι καταλήγοντας κόρνερ
4' Γκολ Ολυμπιακός Λούα Λούα
Ο Ολυμπιακός ανοίγει το σκορ νωρίς νωρίς! Ο Λούα Λούα ξεπέρασε στο σπριντ τους αντίπαλους αμυντικούς και απέναντι από τον Αναστασόπουλο δεν αστόχησε, κάνοντας το 1-0
8' Γκολ Ολυμπιακός Στολτίδης
Ιδανικό ξεκίνημα για τους "ερυθρόλευκους". Άψογη συνεργασία από τους παίκτες των φιλοξενούμενων έξω από την αντίπαλη περιοχή, ο Στολτίδης με αριστερό σουτ "ζευγαρώνει" τα τέρματα για την ομάδα του. Στο ξεκίνημα της φάσης, ο σκόρερ του Ολυμπιακού φαίνεται να είναι εκτεθειμένος
17' Ευκαιρία Αστέρας Τρίπολης Έντερ
Απειλεί ο Αστέρας Τρίπολης! Τετ α τετ ο Έντερ με τον Νικοπολίδη, ο έμπειρος γκολκίπερ έπεσε και του πήρε την μπάλα από τα πόδια
18' Σουτ Αστέρας Τρίπολης Καρντόσο
Μακρινό σουτ από τον Καρντόσο, ο Νικοπολίδης με διπολή προσπάθεια μπλοκάρει
20' Σχόλιο
Ο Ολυμπιακός κατέβασε... ταχύτητα μετά το 2-0 και ο Αστέρας Τρίπολης προσπαθεί να επωφεληθεί, κερδίζοντας μέτρα προς την περιοχή
28' Σουτ Αστέρας Τρίπολης Βίλτσες
Σουτ του Βίλτσες, καμία ανησυχία για τον Νικοπολίδη
33' Γκολ Αστέρας Τρίπολης Έντερ
Μειώνουν οι γηπεδούχοι! Συνεργασία Καρντόσο με Τσέζαρεκ από τα δεξιά, ο Κροάτης "σέρβιρε" έτοιμο γκολ στον Έντερ και ο Βραζιλιάνος από το ύψος του πέναλτι μείωσε με πλασέ σε 2-1.
36' Σουτ Ολυμπιακός Ραούλ Μπράβο
Σουτ του Ραούλ Μπράβο, με το αριστερό, αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, ο Αναστασόπουλος με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει
40' Γκολ Ολυμπιακός Λούα Λούα
Ο Λούα Λούα συνεργάζεται με τον Ντάτολο και ο Κογκολέζος με έξοχο πλασέ από το ύψος της περιοχής σημειώνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση, ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 3-1.
45' Φάουλ Αστέρας Τρίπολης Ουριμπάρι
Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ουριμπάρι, ο Νικοπολίδης απομάκρυνε με γροθιές
45' Έναρξη καθυστερήσεων 1 λεπτό
45' Λήξη ημιχρόνου
46' Σέντρα 2ου ημιχρόνου
Οι γηπεδούχοι στη σέντρα
46' Αλλαγή παίκτη Αστέρας Τρίπολης
Ο Ουντότζι στη θέση του Μπαρτολίνι
50' Κίτρινη κάρτα Ολυμπιακός Μαρέσκα
55' Σχόλιο
Τίποτα το αξιοσημείωτο στα πρώτα δέκα λεπτά της επανάληψης
58' Αλλαγή παίκτη Ολυμπιακός
Ο Μήτρογλου στη θέση του Ντάρμπισιρ
64' Σουτ Αστέρας Τρίπολης Καρέρα
Σουτ του Καρέρα, η μπάλα μακριά από την εστία του Νικοπολίδη
65' Κίτρινη κάρτα Ολυμπιακός Στολτίδης
67' Κίτρινη κάρτα Ολυμπιακός Μήτρογλου
71' Κίτρινη κάρτα Αστέρας Τρίπολης Φυτανίδης
71' Αλλαγή παίκτη Ολυμπιακός
Ο Ρίος στη θέση του Αργυρόπουλου
74' Σουτ Αστέρας Τρίπολης Βίλτσες
Σουτ του Βίλτσες με το αριστερό από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε άουτ
76' Σουτ Αστέρας Τρίπολης Έντερ
Ατομική προσπάθεια από τον Έντερ που φτάνει έξω από την περιοχή του Ολυμπιακού, σουτάρει αλλά ο Νικοπολίδης μπλοκάρει
80' Αλλαγή παίκτη Ολυμπιακός
Ο Λεονάρντο στη θέση του Ντάτολο
80' Αλλαγή παίκτη Αστέρας Τρίπολης
Ο Καούνος στη θέση του Έντερ
83' Κίτρινη κάρτα Αστέρας Τρίπολης Ρίος
84' Αλλαγή παίκτη Ολυμπιακός
Ο Γκαλίτσιος στη θέση του Μαρέσκα
85' Κίτρινη κάρτα Ολυμπιακός Ραούλ Μπράβο
85' Ευκαιρία Ολυμπιακός Μήτρογλου
Ο Λούα Λούα από τα δεξιά ξεπερνά τον Αναστασόπουλο, κάνει την παράλληλη μπαλιά αλλά προ του Μήτρογλου ο Φυτανίδης απομάκρυνε σε κόρνερ
90' Έναρξη καθυστερήσεων 3 λεπτά