Athens Kallithea - Παναθηναϊκός: Ο Μουτίνιο έγραψε το 1-0 των νεοφώτιστων στο 28' προ κενής εστίας

SUPERLEAGUE 2024-2025 /  -  (  / EUROKINISSI)
SUPERLEAGUE 2024-2025 / - ( / EUROKINISSI) ΣΩΤΗΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI

Η Athens Kallithea άνοιξε το σκορ στη Λεωφόρο, με τον Μουτίνιο να πλασάρει για το 1-0 των νεοφώτιστων κόντρα στον Παναθηναϊκό στο 28ο λεπτό.

Με 1-0 προηγήθηκε η Athens Kallithea του Παναθηναϊκού στο 28ο λεπτό της μεταξύ τους αναμέτρησης για την 3η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Ο Ντεμέτριους πήρε μέτρα από τα αριστερά, μετά από κλέψιμο, γύρισε στο δεύτερο δοκάρι στον Μουτίνιο κι αυτός με τη σειρά του πλάσαρε σε κενή εστία, για να ανοίξει το σκορ στη Λεωφόρο.

Ωστόσο, η χαρά των γηπεδούχων δεν κράτησε πολύ, αφού οι πράσινοι ισοφάρισαν 1-1 στο 32ο, με τον Τζούρισιτς. Το τριφύλλι βρήκε σκορ μετά από εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά.

TAGS STOIXIMAN SUPER LEAGUE ATHENS KALLITHEA ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ