X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

Ατρόμητος-Αστέρας Τρίπολης 4-2

Ο Ατρόμητος ήταν ο νικητής στη φιλική αναμέτρηση με τον Αστέρα Τρίπολης στο γήπεδο του Περιστερίου, καθώς η ομάδα του Γιώργου Δώνη επικράτησε με 4-2.

Το σκορ άνοιξε στο 18ο λεπτό ο Ηλίας Αναστασάκος, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το ωραίο γύρισμα του Καραλή.

Στο 29' ο Αστέρας ισοφάρισε μετά από ωραία κάθετη πάσα του Ρίος και πλασέ του Καρέρα. Οι γηπεδούχοι ξαναπήραν το προβάδισμα στο 64', όταν ο Φαβάλι με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή νίκησε τον Ντεγκρά.

Σαν να μην έφτανε αυτό για την ομάδα του Βαγγέλη Βλάχου, δύο λεπτά αργότερα ο Περόνε, που μόλις είχε μπει στον αγώνα, ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 3-1 με ωραία εκτέλεση φάουλ.

Στο 70' ο Ρίος μείωσε για τους Αρκάδες με σουτ έξω από την περιοχή, ενώ το τελικό 4-2 διαμορφώθηκε στο 90' με ατομική ενέργεια και σουτ του Σαγκανόβσκι.

Ατρόμητος (Γιώργος Δώνης): Σάνκβιστ (46' Καραγκιολίδης), Μελισσάς (46' Μπιλαγί), Μπαζίνσκι (46' Νάστος), Σαμπού (46' Αποστολόπουλος), Ολιβέιρα, Τάτος (46' Φαβάλι), Σαρμιέντο (46' Νεμπεγλέρας), Σφακιανάκης, Καραλής (64' Καραγκούνης), Σαγκανόβσκι, Αναστασάκος (64' Περόνε)

Αστέρας Τρίπολης (Βαγγέλης Βλάχος): Ντεγκρά, Αργυρόπουλος (83' Ρούμπιλ), Μπαρτολίνι (83' Λαμπρόπουλος), Ορόθκο, Πιπίνης, Φυτανίδης, Κερ (83' Λαδάκης), Ουντότζι (69' Ροζέριο), Ρίος (80' Μπακασέτας), Καρέρα (75' Ιβάνοφ), Ρομπέρτο (64' Τσαμπούρης)