Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Ατρόμητος - ΠΑΣ Γιάννινα 2-1

Ατρόμητος

Άτρόμητος-ΠΑΣ Γίαννινα 2-1 χάρη στα γκολ των Μπρίτο στο 57', Περόνε 64'. Για τον ΠΑΣ μείωσε ο Ντιμπαλά στο 77'

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 57' ο Μπρίτο με πολύ ωραία κεφαλιά από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ενώ το 2-0 έκανε ο Περόνε στο 64' με κοντινό πλασέ.
Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 77' με δυνατό σουτ του Ντιμπαλά, χωρίς ωστόσο να μπορέσουν πάρουν κάτι καλύτερο από το ματς.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Γήπεδο: Περιστερίου
Διαιτητής: Παπασταμάτης (Αθηνών)
Βοηθοί: Νικολακόπουλος, Καρατζίκας (Αθηνών)
4ος: Δελφάκης (Αρκαδίας)
Παρατηρητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)

Ατρόμητος(Δώνης): Μιχαηλίδης, Νάστος, Μπαζίνσκι, Μελισσάς, Νεμπεγλέρας, Αποστολόπουλος, Φαβάλι, Σαρμιέντο, Περόνε(Μπλένχιο 82'), Αναστασάκος, Μπρίτο(Καλαντζής 81').

ΠΑΣ Γιάννινα(Παράσχος): Ελευθερόπουλος, Μαϊστόροβιτς, Ανδράλας, Κούσας, Κώτσιος, Κανακούδης, Μενδρινός, Κοντογουλίδης, Τζάνης(Σαϊτιώτης 68'), Ντιμπαλά, Μπαλάφας.

Κίτρινες: Αποστολόπουλος (13' Ατρόμητος), Κούσας (37' ΠΑΣ Γιάννινα), Κανακούδης(47' ΠΑΣ Γιάννινα), Μελισσάς(50' Ατρόμητος),
Κόκκινες:

Με μια ματιά

Με την πλάτη στον τοίχο παίζουν και οι δυο ομάδες, που θέλουν την νίκη για να ξεφύγουν από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Η αναμέτρηση είναι κρίσιμη και για τους προπονητές, αφού σε ενδεχόμενη ήττα αναμένονται εξελίξεις.

Ίσως στο χειρότερο πρώτο ημίχρονο του πρωταθλήματος. Ατρόμητος και ΠΑΣ Γιάννινα ταλαιπωρησαν την μπάλα και τον κόσμο που που βρέθηκε στο γήπεδο.

Επί 45 λεπτά κυριάρχησαν τα δυνατά μαρκαρίσματα και οι γιόμες από την μια περιοχή στην άλλη, χωρίς καμία από τις δυο ομάδες να καταφέρει να δημιουργήσει ούτε μια ευκαιρία.

Άλλο ματς στο δεύτερο μέρος

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με τον Ατρόμητο να πιέζει τον ΠΑΣ και τους φιλοξενούμενος να κλείνονται μέσα στην περιοχή τους.

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα η ομάδα του Περιστερίου να ανοίξει το σκορ στο 57' με μια καταπληκτική κεφαλιά του Μπρίτο, μετά από ωραία σέντρα του Σαρμιέντο από τα δεξιά.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Αναστασάκος βρέθηκε απέναντι από τον Ελευθερόπουλο, όμως ο έμπειρος προτέρο έδιωξε μακριά και στη συνέχεια ο Κανακούδης την πέταξε σε κόρνερ.

Κατηφόρα...

Η κακή εικόνα του ΠΑΣ είχε ως αποτέλεσμα το 2-0 στο 54', όταν ο Αναστασάκος βγήκε μόνος του από τα δεξιά και έκανε την σέντρα την κατάλληλη στιγμή στον Περόνε, που με πλασέ έκανε το 2-0.

Στο 69ο λεπτό ο Ατρόμητος άγγιξε το 3-0, όταν ο Μπρίτο έκανε πολύ όμορφη σέντρα από τα δεξιά στον Περόνε μέσα στην περιοχή του ΠΑΣ, με τον τελευταίο να κάνει δυνατό σουτ και τον Ελευθερόπουλο να πραγματοποιεί την απόκρουση του αγώνα.

Ο ΠΑΣ θα μείωσε στο σκορ στο 77ο λεπτό, όταν ο Κοντογουλίδης έκανε κάθετη μπαλιά στον Ντιμπαλά στα αριστερά, με τον Ιβοριανό άσο να σκοράρει με πλασέ.

Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για ένα δεύτερο τέρμα χωρίς να τα καταφέρουν, με αποτέλεσμα να ηττηθούν με 2-1.

Συνέντευξη Τύπου

Όλα τα λεφτά...

Το δεύτερο ημίχρονο. Ο Ατρόμητος άλλαξε εντελώς την εικόνα του με αποτέλεσμα να πετύχει δυο γκολ σε σύντομο χρονικό διάστημα.

Ας ξεχάσουμε καλύτερα...

Το πρώτο μέρος. Πραγματικά ίσως το χειρότερο 45λεπτό του πρωταθλήματος, με τις δυο ομάδες να μην κάνουν ούτε μια ενέργεια.

To Live του αγώνα...

Στοιχεία Αγώνα

Η 11άδα των γηπεδούχων
Ατρόμητος(Δώνης): Μιχαηλίδης, Νάστος, Μπαζίνσκι, Μελισσάς, Νεμπεγλέρας, Αποστολόπουλος, Φαβάλι, Σαρμιέντο, Περόνε, Αναστασάκος, Μπρίτο.
Η 11άδα των φιλοξενούμενων
ΠΑΣ Γιάννινα(Παράσχος): Ελευθερόπουλος, Μαϊστόροβιτς, Ανδράλας, Κούσας, Κώτσιος, Κανακούδης, Μενδρινός, Κοντογουλίδης, Τζάνης, Ντιμπαλά, Μπαλάφας.
1' Έναρξη αγώνα
Στη σέντρα η ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα
8' Σχόλιο
Χωρίς κάποια φάση έχουν κυλήσει τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.
9' Ευκαιρία ΠΑΣ Γιάννινα
Ο Τζάνης πήρε να "κρεμάσει" τον Μιχαηλίδη, με τον έμπειρο πορτιέρο να μπλοκάρει την μπάλα.
13' Κίτρινη κάρτα Ατρόμητος
Κίτρινη κάρτα στον Αποστολόπουλο
25' Σχόλιο
Τραγικό το θέαμα σε αυτά τα πρώτα 25 λεπτά.
36' Ευκαιρία Ατρόμητος
Ο Αναστασάκος θα κάνει το σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή του Ελευθερόπουλου, η μπάλα θα περάσει ψηλά άουτ.
37' Κίτρινη κάρτα ΠΑΣ Γιάννινα
Κίτρινη κάρτα στον Κούσα
45' Λήξη ημιχρόνου
45' Αλλαγή παίκτη Ατρόμητος
Αποστολόπουλος έξω στη θεση του ο Ολιβέιρα
46' Σέντρα 2ου ημιχρόνου
48' Κίτρινη κάρτα ΠΑΣ Γιάννινα
Κίτρινη κάρτα στον Κανακούδη
50' Κίτρινη κάρτα Ατρόμητος
Κίτρινη Κάρτα στον Μελισσά
57' Γκολ Ατρόμητος
Σέντρα του Σαρμιέντο από τα δεξιά, ο Μπρίτο με κεφαλιά θα κάνει το 1-0.
61' Ευκαιρία Ατρόμητος
Τετ α τετ του Αναστασάκου, ο Ελευθερόπουλος θα διώξει.
64' Γκολ Ατρόμητος
Ο Αναστασάκος θα φύγει από τα δεξιά μόνος του και θα πασάρει σωστά στον Περόνε που ήταν μόνος, ο οποίος με πλασέ από κοντά έκανε το 2-0.
68' Αλλαγή παίκτη ΠΑΣ Γιάννινα
Τζάνης έξω στη θέση του ο Σαϊτιώτης.
69' Ευκαιρία Ατρόμητος
Σέντρα του Μπρίτο από τα δεξιά, ο Περόνε θα κάνει το σουτ αλλά ο Ελευθερόπουλος θα διώξει σε κόρνερ.
75' Αλλαγή παίκτη ΠΑΣ Γιάννινα
Μπακαγιόκο μέσα στην θέση του Κούσα
77' Γκολ ΠΑΣ Γιάννινα
Ωραία πάσα του Κοντογουλίδη στον Ντιμπαλά, που με πλασέ θα μειώσει σε 2-1.
81' Αλλαγή παίκτη Ατρόμητος
Μπρίτο βγαίνει έξω στη θέση του ο Καλαντζής
82' Αλλαγή παίκτη Ατρόμητος
Περόνε έξω στη θέση του ο Μπλένχιο
90' Έναρξη καθυστερήσεων
Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων στον αγώνα.
90' Ευκαιρία Ατρόμητος
Δυνατό σουτ του Φαβάλι ο Ελευθερόπουλος με τα πόδια θα διώξει σε κόρνερ.