ΠΑΟΚ

Χωρίς Γκονζάλες με Ηρακλή

Γκονζάλες

Στην σημερινή προπόνηση χτύπησαν Γκονζάλες και Ζαγοράκης, με τον πρώτο να χάνει το ματς με τον Ηρακλή.

Oικογενειακό διπλό μεταξύ της ομάδας νέων του ΠΑΟΚ και αυτής των αντρών περιελάμβανε η προπόνηση στις εγκαταστάσεις της Σουρωτής κατά την διάρκεια της οποίας χτύπησαν οι Γκονζάλες και Ζαγοράκης.
Ο Ισπανός αντιμετώπισε ένα πρόβλημα με τον ώμο του και τίθεται εκτός πλάνων του Βούκοτιτς για το παιχνίδι με τον Ηρακλή, ενώ αποχώρησε από το διπλό και ο Ζαγοράκης, λόγω ενός επιπόλαιου τραυματισμού. Ο Χαραλαμπίδης δεν πήρε μέρος λόγω της τενοντίτιδας που τον ταλαιπωρεί, ενώ αντίθετα χωρίς πρόβλημα αγωνίστηκε ο Μπρακουάν, ο οποίος ξεπέρασε την ίωση των προηγούμενων ημερών.

Για την ιστορία, νικήτρια αναδείχτηκε η ομάδα των ανδρών με σκορ 3-1, αν και βρέθηκε να χάνει στο πρώτο ημίχρονο με γκολ του Αθανασιάδη στο 38'. Στην επανάληψη τρία τέρματα από τους Βαγγελή (57'), Γιασουμή (73') και Τόργκελε (75') διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.

Σίγουρα στα θετικά το γκολ του Αθανασιάδη ενός ποδοσφαιριστή που μπορεί ο ΠΑΟΚ να ελπίζει σε αυτόν.

Του νεαρού ποδοσφαιριστή που μάλιστα αγωνίζεται σε μία θέση που "πονάει" ο δικέφαλος, δηλαδή στην επίθεση.