ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Χρυσή αλλαγή ο Κούτσιας: Τρία λεπτά ήταν αρκετά για να χαρίσει τη νίκη στη Σικάγο Φάιρ με καρφωτή κεφαλιά

PRINT SCREEN

Ο Γιώργος Κούτσιας αγωνίστηκε ως αλλαγή στο 70' και έδωσε τη νίκη στη Σικάγο Φάιρ με καρφωτή κεφαλιά, με τον ίδιο να μετρά πλέον δύο τέρματα στο MLS.

Η Σικάγο Φάιρ επικράτησε με 2-1 των Νιού Γιορκ Ρεντ Μπουλς, με τον άλλοτε επιθετικό του ΠΑΟΚ Γιώργο Κούτσια να χαρίζει τη νίκη στην ομάδα του με κεφαλιά.

Ο Έλληνας επιθετικός μπήκε ως αλλαγή στο 72' και τρία λεπτά αργότερα σκόραρε με το κεφάλι για να διαμορφώσει το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Αυτό είναι το δεύτερο τέρμα του Κούτσια στο πρωτάθλημα του MLS, σε συνολικά 25 συμμετοχές την τρέχουσα σεζόν. Ο 20χρονος φορ πάντως, βρίσκεται το τελευταίο διάστημα σε εξαιρετική φόρμα. Στη διακοπή για τις εθνικές σκόραρε στη νίκη της Εθνικής μας ομάδας με 4-0 στη Νησιά Φερόε για τα προκριματικά του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος K21.

Προηγουμένως είχε βρει δίχτυα στην ήττα του Σικάγο με 4-1 από την Ιντερ Μαϊάμι για το MLS, ενώ το καλοκαίρι είχε σκοράρει και στα δύο ματς του Σικάγο για το Leagues Cup κόντρα στην Κάνσας Σίτι και την Τολούκα.