NATIONS LEAGUE

Ελλάδα - Ιρλανδία: Ο Κέλεχερ είπε "όχι" στα διαδοχικά σουτ των Μπακασέτα και Παυλίδη μέσα από την περιοχή

PRINT SCREEN

Η Εθνική είχε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ κόντρα στην Ιρλανδία στο 19ο λεπτό, όμως ο Κέλεχερ σταμάτησε αρχικά το σουτ του Μπακασέτα μέσα από την περιοχή και στη συνέχεια εκείνο του Παυλίδη από κοντά που πήρε το ριμπάουντ.

Η Εθνική μπήκε δυναμικά στην αναμέτρηση με την Ιρλανδία στο "Καραϊσκάκης", για τον 2ο όμιλο της League B του Nations League, και με τη συμπλήρωση του πρώτου 20λέπτου είχε ήδη 10 τελικές προσπάθειες για γκολ.

Στο 19ο λεπτό πλησίασε μάλιστα δις το 1-0 μέσα σε διάστημα δευτερολέπτων, με τον Κέλεχερ να σταματάει αρχικά το σουτ με το δεξί του αρχηγού Μπακασέτα μέσα από τη μεγάλή περιοχή και στη συνέχεια να εξουδετερώνει εκείνο του Παυλίδη μετά από το ριμπάουντ που πήρε ο φορ της Μπενφίκα.