Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΑΓΓΛΙΑ

"Επεισόδιο" Ράμος-Κιν στην Τότεναμ

Κιν-Τότεναμ

Ο Ρόμπι Κιν δεν... άντεξε την 7η αλλαγή του στα 8 τελευταία ματς με τη φανέλα της Τότεναμ και πέταξε επιδεικτικά τη φόρμα του στον πάγκο της ομάδας του

Αφενός γιατί η κάτοχος του Λιγκ Καπ γνώρισε την ήττα στο "Σίτι οφ Μάντσεστερ" με σκορ 2-1, με τους Άιρλαντ και Ονουόχα να ανατρέπουν το σκορ, και αφετέρου γιατί ο Χουάντε Ράμος τον έκανε αλλαγή για έβδομη φορά στις τελευταίες οκτώ εμφανίσεις του με τη φανέλα των "σπιρουνιών".
Το αποτέλεσμα ήταν ο διεθνής Ιρλανδός φορ να μην κρύψει την έντονη δυσφορία του την ώρα της αντικατάστασής του, πετώντας την φόρμα προς τον πάγκο, με τον Ισπανό τεχνικό της Τότεναμ να υπερασπίζεται πάντως την απόφασή του να προχωρήσει στην αλλαγή του Κιν.

"Δεν είδα την αντίδρασή του, όμως είναι κάτι το φυσιολογικό καθώς οι παίκτες θέλουν να παίζουν συνέχεια. Απογοητεύονται όταν γίνονται αλλαγή και αυτό είναι το ποδόσφαιρο.

Όμως έχουμε πολλούς παίκτες στον πάγκο και θα πρέπει να μοιράζονται τα λεπτά συμμετοχής. Έχουμε παίκτες στον πάγκο που χρειάζεται να αγωνίζονται και άλλους που πρέπει να παίρνουν ανάσες, καθώς έχουν παίξει πολλά λεπτά".

Πέρα από το "επεισόδιο" που έγινε με τον Κιν, ο Ράμος εξέφρασε και τα έντονα παράπονά του για την αντιμετώπιση που είχε η ομάδα του από τη διαιτησία, υποστηρίζοντας πως το γκολ της ισοφάρισης των "πολιτών" ξεκίνησε από θέση οφσάιντ, καθώς και το ότι ακυρώθηκε κανονικό γκολ του Ντάρεν Μπεντ στη συνέχεια.

"Αυτές οι αποφάσεις άλλαξαν το αποτέλεσμα του αγώνα. Το οφσάιντ της Σίτι δεν δόθηκε ενώ στο τέλος ο διαιτητής δεν πήρε τη σωστή απόφαση στην αντίστοιχη δική μας φάση.

Αντί να τελειώσει το ματς 2-1 υπέρ της Μάντσεστερ Σίτι, θα έπρεπε να είχαμε επικρατήσει εμείς με αυτό το σκορ", κατέληξε χαρακτηριστικά στις δηλώσεις του.