PREMIER LEAGUE

Έβερτον - Φούλαμ 1-1: Έσωσαν τον βαθμό στο 90+4' τα "ζαχαρωτά"

Everton's Beto celebrates scoring his side's opening goal during the English Premier League soccer match between Everton and West Ham at the Goodison Park stadium in Liverpool, England, Saturday, March 2, 2024. (AP Photo/Jon Super)
Ο Μπέτο. @2024 JON SUPER/AP IMAGES

Η Έβερτον βρισκόταν με την πλάτη στο τοίχο από το 60' απέναντι στη Φούλαμ, όμως ο Μπέτο βρήκε δίχτυα στο 90+4', δίνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Η Έβερτον κινδύνεψε να γνωρίσει εντός έδρας ήττα από την Φούλαμ στην 9η αγωνιστική της Premier League, ωστόσο ο Μπέτο βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 90+4', διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Ο Άλεξ Ιγουόμπι είχε δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του Μάρκο Σϊλβα στο 61' και έκτοτε οι φιλοξενούμενοι υπερασπίστηκαν με σθένος την άμυνά τους, ωστόσο η κεφαλιά του Μπέτο τρία λεπτά λεπτά πριν τη λήξη του ματς τους έκοψε αυτούς τους δύο επιπλέον βαθμούς.

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

• Λέστερ - Νότιγχαμ 1-3 (16' Ράιαν Γέιτς, 23' Βάρντι, 47', 60' Γουντ)
  • Άστον Βίλα - Μπόρνμουθ 1-1 ()
  • Μπρέντφορντ - Ίπσουϊτς 4-3 (28' Σμόντικς 31' Χριστ, 44' Γουισά, 45+1' (Αυτ.) Κλάρκ, 51' Εμπιμό (Πεν.))
  • Μπράιτον - Γουλβς 2-2 (45' Γουέλμπεκ)
  • Μάντσεστερ Σίτι - Σαουθάμπτον 1-0 (5' Χάλαντ)
  • Έβερτον - Φούλαμ 1-1 (61' Ιγουόμπι - 90+4' Μπέτο)
  • 27/10 16:00 Τσέλσι - Νιούκαστλ
  • 27/10 16:00 Κρίσταλ Πάλας - Τότεναμ
  • 27/10 16:00 Γουέστ Χαμ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
  • 27/10 18:30 Άρσεναλ - Λίβερπουλ