ΙΩΝΙΚΟΣ

Φιλική ήττα από την Χαλκίδα

Σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας η ομάδα του Γιώργου Μπένου ηττήθηκε με 2-1 από την Χαλκίδα

Την ήττα με 2-1 γνώρισε ο Ιωνικός στο δεύτερο φιλικό του παιχνίδι προετοιμασίας με αντίπαλο την Χαλκίδα.

Ο τεχνικός της ομάδας της Νεάπολης, Γιώργος Μπένος ξεκίνησε το παιχνίδι με αρκετούς νεαρούς παίκτες προκειμένου να τους "τσεκάρει", ενώ η εικόνα της ομάδας άλλαξε το δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα από το 70' και μετά προς το καλύτερο.

Το γκολ για τον Ιωνικό σημείωσε στο 5ο λεπτό ο Γιώργος Χιονίδης. Οι Σιστόν και Αρβανίτης δεν αγωνίστηκαν στο φιλικό και ακολούθησαν ατομικό πρόγραμμα.

Ιωνικός: Θεοδωρόπουλος,Μειντής, Παπαδόπουλος, Αγγελίδης, Δελήμπασης, Μανωλιάδης, Ακριτίδης, Ερρίκος, Γάλας, Πολίτης, Χιονίδης.

Στο δεύτερο ημίχρονο χρησιμοποιήθηκαν οι : Παναγιωτόπουλος, Ρουσσάκης, Πέτρου, Κωνσταντινίδης, Ζαμπρόπουλος, Σπυριδάκης, Τσιμικλής, Μακράκης, Μελαμπιανάκης, Πασάς, Γιόνδης.

Επόμενο φιλικό για τον Ιωνικό είναι την Τετάρτη με τον Ηρακλή Ψαχνών, ενώ παράλληλα η ΠΑΕ ανακοίνωσε τον δανεισμό των Αλέξανδρου Μωραϊτη (μέσος) και Γιώργου Θεοδωρίδη (στόπερ), στην ομάδα του Μοσχάτου.