ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Φλαμένγκο - Ολυμπιακός: Οι μεγάλες ευκαιρίες των ερυθρόλευκων να ανοίξουν το σκορ στο πρώτο ημίχρονο

EUROKINISSI

Δύο μεγάλες ευκαιρίες είχε ο Ολυμπιακός στο πρώτο ημίχρονο για να προηγηθεί, με τον τερματοφύλακα της Φλαμένγκο να λέει ισάριθμα "όχι" σε Σταύρο Πνευμονίδη και Μπάμπη Κωστούλα.

Ο Ολυμπιακός έφτασε δύο φορές κοντά στο να ανοίξει το σκορ κόντρα στην Φλαμένγκο στον τελικό του Intercontinental U20.

Την πρώτη στο 20' ο Σταύρος Πνευμονίδης δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί την ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα της βραζιλιάνικης ομάδας και να κάνει το 0-1.

Ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Μπάμπης Κωστούλας προσπάθησε να πετύχει το γκολ της ζωής του με υπέροχο τακουνάκι μετά από υπέροχη προσπάθεια και πάσα του Αντώνη Παπακανέλλου, αλλά ο Άλβες είπε ξανά "όχι" στους Πειραιώτες.