CHAMPIONS LEAGUE

Γιουβέντους - Στουτγκάρδη 0-1: Οι Σουηβοί πάτησαν τους μπιανκονέρι στο Τορίνο και πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη στη League Phase

Ο Βάγκνομαν με τη φανέλα της Στουτγκάρδης
Ο Βάγκνομαν με τη φανέλα της Στουτγκάρδης AP

Η Στουτγκάρδη είδε να της ακυρώνεται γκολ, να χάνει πέναλτι όμως τελικά λυτρώθηκε με το γκολ του Τουρέ στο 90'+2' και πέρασε με 1-0 από την έδρα της Γιουβέντους πανηγυρίζοντας την πρώτη της νίκη στη League Phase του Champions League,

Σπουδαία και δίκαια νίκη με 1-0 πήρε η Στουτγκάρδη στο Τορίνο απέναντι στη Γιουβέντους για την 3η αγωνιστική της League Phase του Champions League. Ο Ελ Μπιλάλ Τουρέ ήταν εκείνος που λύτρωσε τους Σουηβούς στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι Γερμανοί βρήκαν δίχτυα με ωραίο σουτ του Ουντάβ στο 48' όμως το γκολ ακυρώθηκε έπειτα από παρέμβαση του VAR. Μάλιστα, είδαν και τον Πέριν να αποκρούει εντυπωσιακά το πέναλτι του Μιγιότ στο 86'.

Τελικά όμως, ο Τουρέ βρήκε το νικητήριο γκολ και χάρισε στους Γερμανούς την πρώτη τους νίκη στη φετινή διοργάνωση ανεβαίνοντας έτσι στους 4 βαθμούς. Η Γιουβέντους από την άλλη μεριά παρέμεινε στους 6 βαθμούς έπειτα από τρεις αγώνες.

• ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Πέριν, Σαβόνα (55' Καμπιάζο), Καλούλου, Ντανίλο, Καμπάλ, Φατζιόλι, ΜακΚένι (55' Λοκατέλι), Τουράμ (90' Ρουί), Κονσεϊσάο (55' Γουεά), Γιλντίζ, Βλάχοβιτς (68' Άντζιτς)
  • ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ: Νίμπελ, Μίτελσταντ (90'+7' Τσάσε), Τσάμποτ, Ρουό, Βάγκνομαν, Στίλερ, Καραζόρ, Ουντάβ (74' Ρίντερ), Λιούελινγκ, Μιλότ, Ντεμίροβιτς (62' Τουρέ)
  • Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

Τρίτη 22 Οκτωβρίου

• Μονακό - Ερυθρός Αστέρας 5-1 (20', 70' Μιναμίνο, 45'+4' Εμπολό, 54 Σινγκό, 90'+7' Ακλιούς / 27' Εντιαγέ)
    • Μίλαν - Κλαμπ Μπριζ 3-1 (34' Πούλισικ, 61', 71 Ράιντερς / 51' Σάμπε)
    • Άρσεναλ - Σαχτάρ 1-0 (29' αυτ. Ρίζνικ)
    • Άστον Βίλα - Μπολόνια 2-0 (55' ΜακΓκιν, 54' Ντουράν)
    • Ζιρόνα - Σλόβαν 2-0 (42' Γκουτιέρες, 73' Χουάνπι)
    • Γιουβέντους - Στουτγκάρδη 0-1 (90+2' Μπιλάλ Τουρέ)
    • Παρί - Αϊντχόφεν 1-1 (55 Χακίμι - 34' Λανγκ)
    • Ρεάλ - Ντόρτμουντ 5-2 (60' Ρίντιγκερ, 62', 84', 90+3' Βινίσιους, 83' Βάσκεθ / 30' Μάλεν, 34' Γκίτενς)
    • Στουρμ - Σπόρτινγκ 0-2 (23' Σάντος, 53' Γιόκερες)