X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γκολ με το καλημέρα για Ρόμπι Κιν

Irish international and LA Galaxy striker Robbie Keane celebrates scoring on his debut against the San Jose Earthquakes on August 20, 2011 at the Home Depot Center in Carson, California where Keane scored to give the Galaxy the lead in a 2-0 victory over the Earthquakes. AFP PHOTO/Frederic J.BROWN (Photo credit should read FREDERIC J. BROWN/AFP/Getty Images) AFP/GETTY IMAGES

Εικοσι ένα λεπτά ήταν αρκετά στον Ρόμπι Κιν για να βρει δίχτυα στο ντεμπούτο του με τη φανέλα των Λος Άντζελες Γκάλαξι (video).

Ο πρώην άσος της Τότεναμ, ο οποίος παρουσιάστηκε επίσημα την Παρασκευή από την ομάδα του LA, ξεκίνησε βασικός στην αναμέτρηση με τους Σαν Χοσέ Έρκουεϊκς, και δεν άργησε να δείξει την εκτελεστική του δεινότητα.

Συγκεκριμένα αυτό έγινε στο 21ο λεπτό, με τον Ντέιβιντ Μπέκαμ να δίνει την ασίστ με εκτέλεση φάουλ λίγο πάνω από τη σέντρα και τον Ιρλανδό επιθετικό να αποφεύγει τον αντίπαλο γκολκίπερ για να κάνει με ψύχραιμο πλασέ στην άδεια εστία το 1-0.

Στο 72ο λεπτό ο πρώην άσος της Τότεναμ αποχώρησε από το ματς έχοντας προλάβει να δημιουργήσει αρκετές ευκαιρίες πέρα από το γκολ του, ενώ στο 90ο λεπτό είδε τους Γκάλαξι να πετυχαίνουν και δεύτερο γκολ με τον Μαγκί.

Να σημειωθεί ότι με τη νίκη τους αυτή, οι παίκτες του Μπρους Αρίνα έφτασαν τις πέντε στις πρώτες έξι αγωνιστικές και αυτή τη στιγμή έχουν έξι πόντους περισσότερους από το δεύτερο Σιάτλ στη βαθμολογία της Δυτικής Περιφέρειας.