Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Η κριτική των παικτών

ομαδική

Το SPORT 24 παραδίδει τον έλεγχο στους ποδοσφαιριστές του Παναθηναϊκού μετά την ήττα με 2-0 από την Ατλέτικο

Γκαλίνοβιτς: Στο πρώτο γκολ δέχεται πλασέ από τον συμπαίκτη του και στο δεύτερο του φεύγει η μπάλα κάτω από τα χέρια με τον Βύντρα να του βάζει τις φωνές! Δεν ήταν σε καλή μέρα (αλλά ποιος ήταν) και χρεώνεται το δεύτερο τέρμα.

Μουν: Αντικαταστάθηκε στο 52ο λεπτό. Ο Τεν Κάτε ίσως να άργησε και 50 λεπτά για να το κάνει. Ο δεξιός μπακ του Παναθηναϊκού δεν ήταν ποτέ στην θέση του, δεν βοήθησε επιθετικά, δεν έκοψε στην άμυνα και ήταν από τους χειρότερους.

Σαριέγκι: Το γεγονός πως ήταν ο καλύτερος αμυντικός του Παναθηναϊκού τη στιγμή που η άμυνα έμπαζε από παντού και ο ίδιος έκτος από τις φάσεις που έκοψε έκανε κάποιες γκέλες τα λέει όλα. Όχι τόσο για τον ίδιο αλλά και για την άμυνα της οποία ο ίδιος διεύθυνε.

Βύντρα: Σφύριξε τη λήξη της αναμέτρησης στο 4ο λεπτό με το παιδικό αυτογκόλ. Θα μπορούσε να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα και να βρει ένα θετικό από την σημερινή βραδιά αλλά έχασε την ευκαιρία να σκοράρει στο σωστό τέρμα από το ένα μέτρο.

Δάρλας: Ήταν εκτός πλάνων, δεν έκανε προετοιμασία με τους υπόλοιπους και αυτά αποτελούν ελαφρυντικά για το άσχημο παιχνίδι που έκανε. Σωστά πάντως δεν υπολογίζεται από τον προπονητή του.

Κατσουράνης: Μετά την μισή ώρα αγώνα ανέβηκε αλλά τίποτα το ιδιαίτερο. Φυσικά μόνος του δεν μπορούσε να αλλάξει την εικόνα του Παναθηναϊκού αλλά έδειχνε πως ήταν ο μόνος που μπορούσε να προωθήσει σωστά την μπάλα.

Ζιλμπέρτο Σίλβα: Ο γνωστός Ζιλμπέρτο Σίλβα. Δεν έκανε λάθη αλλά βάση του ονόματός του, της κλάσης του και της εμπειρίας του θα έπρεπε σε τέτοια παιχνίδια να ξεχωρίζει σαν την μύγα μες το γάλα.

Γκάμπριελ: Άφαντος. Δεν πήρε καμία επιθετική ενέργεια και γλίτωσε την αλλαγή από τον χειρότερο του, Μουν.

Λέτο: Ότι καλύτερο είχε να επιδείξει ο Παναθηναϊκός. Όταν η μπάλα πήγαινε στα πόδια του, είδαμε ωραίες ενέργειες και προσπάθειες για γκολ. Δυστυχώς δεν σκόραρε.

Νίνης: Ο μικρός ήρθε να καλύψει το κενό του Καραγκούνη αλλά τις δουλειές που κάνει ο "τυπάρας" μέσα στο γήπεδο δεν μπορεί να τις κάνει. Παρ όλα αυτά μέχρι να κουραστεί ήταν από αυτούς που προσπάθησαν, ενώ θα μπορούσε να ανοίξει το σκορ στο 3' με το όμορφο σουτ μετά από πολύ ωραία συνεργασία με τον Λέτο.

Σισέ: Έχασε την ευκαιρία να σκοράρει και αυτό δεν είναι το χειρότερο. Ακόμα και στην φάση που βγήκε στην πλάτη της άμυνας δεν σούταρε καλά και γενικά ήταν εκτός αγώνα ειδικά για τα δικά του δεδομένα. Η κόκκινη κάρτα ήταν το επιστέγασμα της κακής τους εμφάνισης.

Σαλπιγγίδης: Δεν φάνηκε με τον Παναθηναϊκό να έχει παραδώσει τα όπλα στην επανάληψη.

Χριστοδουλόπουλος: Θα μπορούσε να σκοράρει ένα πολύ όμορφο τέρμα αλλά ο Ασένχο του είπε "όχι".

Σιμάο: Έπαιξε πολύ λίγο για να κριθεί.