Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

SERIE A

Ιδανικό ντεμπούτο Λεονάρντο με 2 γκολ του Πάτο

μούτου

H Μίλαν κέρδισε με 2-1 την Σιένα στην πρεμιέρα του Καμπιονάτο και στο ντεμπούτο του Λεονάρντο στον πάγκο της, με μεγάλο πρωταγωνιστή στον Αλεχάντρε Πάτο (videos)

Ο Βραζιλιάνος πέτυχε και τα δύο γκολ των "ροσονέρι" στο "Αρτέμιο Φράνκι" έπειτα από μοναδικές εμπνεύσεις του συμπατριώτη του, Ροναλντίνιο.
Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 29' με το διαγώνιο πλασέ του Πάτο έπειτα από την εξαιρετική πάσα του Ροναλντίνιο, ενώ η Σιένα απάντησε μόλις πέντε λεπτά αργότερα με τον Καντέρ Γκετσάλ να ισοφαρίσει με κοντινό πλασέ.

Στο 48' ο Ροναλντίνιο βρήκε με μαγικό τρόπο τον Φλαμινί μέσα στην περιοχή από αριστερά και ο Γάλλος τροφοδότησε αμέσως τον Πάτο, ο οποίος σκόραρε σε κενό τέρμα και χάρισε την νίκη στην Μίλαν.

ΣΙΕΝΑ: Κούρτσι, Ροσετίνι, Φικάνια, Μπραντάο, Ντελ Γκρόσο, Βεργκασόλα, Κοντρέα (58' Έκνταλ), Φίνι (58' Παολούτσι), Γιάρολιμ (80' Ρετζινάλντο), Γκετσάλ, Μακαρόνε.
ΜΙΛΑΝ: Στοράρι, Τζαμπρότα, Νέστα, Τιάγκο Σίλβα, Γιανκουλόφσκι, Γκατούζο (60' Αμπροζίνι), Πίρλο, Φλαμινί, Ροναλντίνιο, Πάτο, Μποριέλο.

Μπολόνια - Φιορεντίνα 1-1

Ο Άντριαν Μούτου πέρασε ως αλλαγή στο "Ρενάτο Νταλ'Άρα" και χάρισε την ισοπαλία στην Φιορεντίνα επί της Μπολόνια με 1-1, στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία στο φετινό ιταλικό πρωτάθλημα.

Ο Οσβάλντο, τον οποίο απέκτησε φέτος η Μπολόνια από την Φιορεντίνα, ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 24' και δεν πανηγύρισε το γκολ του.

Ο Μούτου δεν ήταν αρχική ενδεκάδα, πέρασε στο ματς στο ημίχρονο και ισοφάρισε για τους "βιόλα" στο 64', ενώ ο Βαγγέλης Μόρας μπήκε στο ματς στο 88'.

ΜΠΟΛΟΝΙΑ: Βιβιάνο, Ράγκι (59' Τζενόνι), Πορτανόβα (88' Μόρας), Μπρίτος, Βιβιάνι, Μινγκατσίνι, Γκουάνα, Τεντέσκο (76' Μουταρέλι), Βαλιάνι, Μπομπαρντίνι, Οσβάλντο.
ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ: Φρε, Κόμοτο, Γκαμπερίνι, Νταϊνέλι, Πασκουάλ (75' Γιόργκενσεν), Ντονάντελ, Μοντολίβο, Μαρκιόνι (88' Γκόμπι), Γιόβετιτς (46' Μούτου), Βάργκας, Τζιλαρντίνο.