Ιωνικός-Ηρακλής 2-2 (Διεκ.)

Επεισόδια

Ντου, ξύλο και διακοπή στη Νίκαια. Οπαδός χτύπησε τον επόπτη. Αλαλούμ και μπουνιές μεταξύ παικτών.

Απίστευτες καταστάσεις στην Νίκαια! Ο Πουλόπουλος που είχε γίνει αλλαγή όρμηξε από τον πάγκο να χτυπήσει τον Επαλέ. Στην συνέχεια ο Καμερουνέζος απάντησε με μπουνιές! Τα χειρότερα ήρθαν στην συνέχεια όταν οπαδός μπήκε στο γήπεδο και χτύπησε τον επόπτη κ. Κόττορo! Ο τελευταίος μεταφέρθηκε με φορείο έξω από το γήπεδο και στην συνέχεια στο νοσοκομείο. Ήπια κάκωση κεφαλής η διάγνωση για τον άτυχο επόπτη που θα υποβάλει μήνυση.

Tι είχε προηγηθεί; Το πρώτο γκολ του Ηρακλή (το πέτυχε ο Επαλέ) στο πρώτο ημίχρονο ήταν οφσάιντ, ωστόσο ο επόπτης δεν έδωσε την παράβαση. Στην συνέχεια ακυρώθηκαν, σωστά, δύο γκολ του Ιωνικού. Όμως οι οπαδοί των γηπεδούχων ήταν εξαγριωμένοι, τα πρώτα επεισόδια έγιναν στο πρώτο ημίχρονο μεταξύ των οπαδών και της αστυνομίας. Ακολούθησε στο 94' η επίθεση του Πουλόπουλου στον Επαλέ και η απάντηση του δεύτερου.

Κάπου εκεί η κατάσταση ξέφυγε, με οπαδό να μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο να χτυπάει και να ρίχνει κάτω τον επόπτη. Ο τελευταίος μεταφέρθηκε με φορείο έξω από το γήπεδο. Με βαριά τιμωρία κινδυνεύει πλέον ο Ιωνικός.

td> Οι συνθέσεις των ομάδων
Ιωνικός: Μπεντενίκ, Οφρυδόπουλος, Πουλόπουλος, Ζαβάνιο, Μακόρ, Γκούτμαν. Νατσούρας, Φαμπίνιο, Κιμπικούλα, Ντα Κόστα, Ονουάτσι

Hρακλής: Αμπάρης, Κατσαμπής, Πουρσανίδης, Λαουάλ, Παπαποστόλου, Επαλέ, Γεωργιάδης, Σνάουτσερ Μαυρογεννίδης, Ερέρα
td> Με μια ματιά
Κρίμα... Για όλα αυτά που είδαμε σήμερα στην Νίκαια. Κρίμα, διότι ο αγώνας ήταν πολύ καλός. Τέσσερα γκολ, γρήγορος ρυθμός, πάθος για την νίκη. Δεν τα βλέπουμε συχνά αυτά στα ελληνικά γήπεδα. Συχνά όμως βλέπουμε τα αίσχη που έγιναν στο τέλος της αναμέτρησης...
td> Συνέντευξη Τύπου
td> Όλα τα λεφτά...
Θα ήταν ντροπή να βάζαμε κάτι ...
td> Ας ξεχάσουμε καλύτερα...
Τα πάντα!
td> To Live του αγώνα...
90' Έναρξη καθυστερήσεων
Επτά λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις
87' Αλλαγή παίκτη Ηρακλής
Μπήκε ο Φορτούζι, βγήκε ο Παπαποστόλου
86' Κίτρινη κάρτα Ηρακλής Επαλέ
84' Αλλαγή παίκτη Iωνικός
Μπήκε ο Κωνσταντινίδης, βγήκε ο Φαμπίνιο
78' Αλλαγή παίκτη Ηρακλής
Μπήκε ο Διαμαντίδης, βγήκε ο Ερέρα
76' Αλλαγή παίκτη Iωνικός
Μπήκε ο Βουρέξακης, βγήκε ο Πουλόπουλος
71' Αλλαγή παίκτη Ηρακλής
Μπήκε ο Παπαστεργιάννος, βγήκε ο Μαυρογεννίδης
62' Σουτ Iωνικός Νατσούρας
Εκπληκτικό σουτ του Νατσούρα έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρνει φάλτσο με κατεύθυνση προς το "παραθυράκι" του Αμπάρη, αλλά ο τελευταίος με μία σπουδαία επέμβαση αποκρούει
59' Ακυρωθέν γκολ Iωνικός Οφρυδόπουλος
Ο Οφρυδόπουλος στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Ηρακλή αλλά από θέση οφσάιντ. Σωστή απόφαση του επόπτη
56' Γκολ Iωνικός Ονουάτσι
Δυνατό σουτ του Ονουάτσι από τα όρια της περιοχής, η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι και στην συνέχεια μπαίνει στα δίχτυα. Ισοφάριση για τον Ιωνικό
53' Κίτρινη κάρτα Iωνικός Οφρυδόπουλος
53' Οφσάιντ Iωνικός
Ακυρώνεται σωστά γκολ του Ιωνικού ως Οφσάιντ. Ο Ονουάτσι έστειλε την μπάλα στα δίχυτυα, αλλά δεν καλυπτόταν από τους αμυντικούς του Ηρακλή
47' Σουτ Iωνικός Διπλή ευκαιρία
Σουτ Γκούτμαν έξω από την μεγάλη περιοχή, αποκρούσει ο Αμπάρης, πέρνει την μπάλα ο Μακόρ σουτάρει μέσα από την περιοχή και αποκρούει ξανά ο τερματοφύλακας του Ηρακλή
46' Αλλαγή παίκτη Iωνικός
O Oυκάρ στην θέση του Κιμπίκουλα
46' Σέντρα 2ου ημιχρόνου
45' Λήξη ημιχρόνου
45' Σουτ Ηρακλής Παπαποστόλου
Απίστευτη ευκαιρία χάνει ο Παπαποστόλου! Ακριβώς ίδια φάση με αυτήν του δεύτερου γκολ: Κούρσα του Επαλέ από δεξιά, σέντρα του Καμερουνέζου που βρίσκει μόνο του τον Παπαποστόλου, που όμως από πολύ κοντά στέλνει την μπάλα άουτ!
45' Κίτρινη κάρτα Ηρακλής Πουρσανίδης
Κίτρινη στον παίκτη του Ηρκαλή για σκληρό μαρκάρισμα
43' Σχόλιο Επαναφορά τάξης
Επανήλθε η ηρεμία στις κερκίδες του γηπέδου της Νίκαιας
34' Σχόλιο Επεισόδια
Επεισόδια στις κερκίδες με τους οπαδούς να συγκρούονται με τις δυνάμεις της αστυνομίας
33' Γκολ Ηρακλής Παπαποστόλου
Σέντρα του Επαλέ κεφαλιά του Παπαποστόλου απο κοντά και η μπάλα πηγαίνει στα δίχτυα!
30' Σχόλιο Έπεσε ο ρυθμός
Η αναμέτρηση ξεκίνησε πολύ δυνατά με δύο γκολ και ευκαιρίες για τις δύο ομάδες. Όμως τα τελευταίς δέκα λεπτά ο ρυθμός έχει πέσει με τους παίκτες των δύο ομάδων να μονομαχούν περισσότερο στον χώρο του κέντρου
29' Σουτ Νατσούρα
Δυνατό σου του Νατσούρα πέφτει και μπλοκάρει ο Αμπάρης
20' Σουτ Iωνικός Μακόρ
Ο Μακόρ δοκιμάζει το σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, αλλά η μπάλα φεύγει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Αμπάρη
13' Σουτ Ηρακλής Επαλέ
Σουτ του Επαλέ μπλοκάρει ο Μπεντενίκ
7' Γκολ Iωνικός Ντα Κόστα
Γρήγορη απάντηση από τον Ιωνικό με δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή του Ντα Κόστα. Εκπληκτικό γκολ
5' Γκολ Ηρακλής Επαλέ
Πάσα του Ερέρα στον Επαλέ και αυτός με σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Το γκολ θα έπρεπε να ακυρωθεί διότι ο παίκτης του Ηρακλή ήταν οφσάιντ.
3' Φάουλ Ηρακλής Επαλέ
Εκτέλεση φάουλ του Καμερουνέζου, η μπάλα φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι, της εστίας του Ιωνικού.