X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

Ιωνικός-ΠΑΟΚ 0-2

παοκ

Ο ΠΑΟΚ έκανε ακόμα ένα βήμα για την κατάκτηση της 4ης θέσης της βαθμολογίας νικώντας με 2-0 τον Ιωνικό και σκόρερ τον Μίετσελ

Έκανε τα εύκολα δύσκολα ο ΠΑΟΚ, ο οποίος τελικώς επικράτησε 2-0 μέσα στην Νίκαια με σκόρερ τον Μίετσελ.
td> Οι συνθέσεις των ομάδων
td> Iωνικός : Ραμίρεζ, Κοτίτσας, Πουλόπουλος, Σωτήρχος, Μελαμπιανάκης, Ονουάτσι, Ουκάρ, Κιμπικούλα, Μπαστιανίνι, Σίμος, Ξενίδης

ΠΑΟΚ (Παράσχος): Φερνάντεζ, Αραμπατζής, Κωνσταντινίδης, Γεωργιάδηςμ Μαλέζας,Ζαγοράκης,Μελίσσης, Τόργκελε, Χαραλάμπους, Ηλιάδης, Μίετσελ

Διαιτητής :Γερμανάκος (Αθηνών)Με μια ματιά

Με δύο γκολ του Μάρτσιν Μίετσελ, ο ΠΑΟΚ νίκησε 2-0 τον Ιωνικό μέσα στο γήπεδο της Νεάπολης, σε παιχνίδι για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας.

Ο "Δικέφαλος" ευτύχησε να σκοράρει στην πρώτη αξιόλογη φάση του αγώνα. Στο 12' ο Τόργκελε σέντραρε από δεξιά και ο Μίετσελ έσπρωξε την μπάλα προς το τέρμα, όπου ο Ραμίρεζ επιχείρησε να τη βγάλει, αλλά αφού είχε περάσει καθαρά τη γραμμή.

Πάντως η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, καθώς ο Ιωνικός ανέκαμψε και έχασε τέσσερις εκπληκτικές ευκαιρίες. Στο 21' ο Μπαστιανίνι σούταρε μέσα στην περιοχή όμως ο Φερνάντες απέκρουσε.

Ενα λεπτό αργότερα ο Ονουάτσι με σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Στο 38' και από λάθος του Φερνάντες, ο Μπαστιανίνι μόνος σε κενό τέρμα δεν κατάφερε να σκοράρει. Στο 44' ο Ονουάτσι πήρε την μπάλα από την σέντρα και με κούρσα έφτασε στην περιοχή του ΠΑΟΚ, όπου πέρασε και τον Πορτογάλο τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ, αλλά ο Μελίσσης πρόλαβε τελευταία στιγμή κι έδιωξε την μπάλα κόρνερ.

Όποιος δεν αξιοποιεί τις ευκαιρίες του όμως τιμωρείται και αυτό συνέβει και στον Ιωνικό. Οι γηπεδούχοι "τιμωρήθηκαν" στο 70', όταν ο Ζαγοράκης με κάθετη μπαλιά έβγαλε τον Μίετσελ μόνο με τον Ραμίρεζ και ο Πολωνός δεν αστόχησε. Εκανε το 2-0 και "κλείδωσε" το παιχνίδι για τον ΠΑΟΚ.

td> Όλα τα λεφτά...
Το γεγονός πως ο ΠΑΟΚ, ετοιμάζεται για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά να αναδείξει πρώτο σκόρερ του πρωταθλήματος. Στον "δικέφαλο"ελπίζουν τουλάχιστον τον Πολωνό να τον έχουν και του χρόνου.
td> Ας ξεχάσουμε καλύτερα...
Τις χαμένες ευκαιρίες των Ονουάτσι και Μπιαστιανίνι προ κενής εστίας. Όταν χάνεις και αυτά, είσαι άξιος της μοίρας σου.
td> To Live του αγώνα...
Κόρνερ ΠΑΟΚ
Συνθέσεις ομάδων

Διαιτητής :Γερμανάκος (Αθηνών)

Λήξη αγώνα
Λήγει το παιχνίδι με το ΠΑΟΚ να παίρνει τη τρίτη εκτός έδρας νίκη του τη φετινή σεζόν
1' Έναρξη αγώνα
Ξεκίνησε το παιχνίδι
3' Κόρνερ ΠΑΟΚ
12' Γκολ ΠΑΟΚ
Γκόλ ο Μάρτσιν Μίετσελ με προβολή μετά απο σέντρα του Τόργκελε
20' Ευκαιρία Ιωνικός
Πολύ όμορφη ενέργεια των παικτών του Ιωνικού αλλά το σουτ του Μπαστιανίνι μπλοκάρεται απο το Φερνάντες
21' Δοκάρι Ιωνικός Ονουάτσι
Δοκάρι απο το σούτ του Ονουάτσι έξω απο τη περιοχή
26' Σουτ ΠΑΟΚ Ζαγοράκης
Δυνατό σουτ του Ζαγοράκη με τη μπάλα να κοντράρει και να πηγαίνει κόρνερ
37' Ευκαιρία Ιωνικός
Απίστευτη ευκαιρία απο το Μπαστιανίνι ο οποίος αστοχεί σε κενή εστία
41' Ευκαιρία ΠΑΟΚ
Αποκρούει ο Ραμίρεζ απο προβολή του Μίετσελ σε κόρνερ
42' Κίτρινη κάρτα ΠΑΟΚ Χαραλάμπους
44' Ευκαιρία Ιωνικός
Αφού πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του δεν κατάφερε να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα
45' Σέντρα 2ου ημιχρόνου
51' Δοκάρι ΠΑΟΚ Μίετσελ
58' Αλλαγή παίκτη ΠΑΟΚ
Ο Μουμίν περνάει στη θέση του Ηλιάδη
70' Γκολ ΠΑΟΚ
Διπλασιάζει τα τέρματα του ο Μίετσελ ο οποίος απο θέση οφσάιντ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα
74' Αλλαγή παίκτη Ιωνικός
Ο Μακόρ στη θέση του Μελαμπιανάκη
75' Φάουλ ΠΑΟΚ
80' Αλλαγή παίκτη ΠΑΟΚ
Βαγγελής στη θέση του Τόργκελε
90' Έναρξη καθυστερήσεων
91' Αλλαγή παίκτη ΠΑΟΚ
Ο Χριστοδουλόπουλος στη θέση του Γεωργιάδη
92' Σουτ ΠΑΟΚ Μίετσελ