Ιωνικός - Βόλος: Ο Ορόζ έκανε το 1-1 για τους Θεσσαλούς με εκτέλεση φάουλ και τη βοήθεια της τύχης

Ο Νικολάς Ορόζ πανηγυρίζει γκολ με τη φανέλα του Βόλου κόντρα στον Ιωνικό | 1 Νοεμβρίου 2021 INTIME

Ο Βόλος πίεσε για την ισοφάριση απέναντι στον Ιωνικό και τελικά βρήκε το πολυπόθητο γκολ που έψαχνε στο 86ο λεπτό, όταν μετά από εκτέλεση του Ορόζ η μπάλα βρήκε και στο κεφάλι του Ρομαό για να καταληξει στο βάθος της εστίας των γηπεδούχων.

Ο Ιωνικός προηγήθηκε στο 52ο λεπτό με τον Βαφέα και έφτασε κοντά στο να πάρει το τρίποντο απέναντι στον Βόλο στο τελευταίο χρονικά ματς της 8ης αγωνιστικής της Super League Interwetten, όμως λίγο πριν το φινάλε οι Θεσσαλοί πήραν τη μπουκιά μέσα από το στόμα των Νικαιωτών.

Δράστης ο Νικολάς Ορόζ που εκτέλεσε απευθείας φάουλ με το αριστερό αρκετά μέτρα εκτός μεγάλης περιοχής, με τον Ρομαό να προσπαθεί να απομακρύνει τη μπάλα με το κεφάλι αλλά αυτή να κάνει το χατίρι στους φιλοξενούμενους καθώς άλλαξε πορεία και κατέληξε στο βάθος της εστίας του Χουτεσιώτη.