Ιωνικός - Βόλος: Το πέναλτι των Θεσσαλών με το οποίο απέδρασαν από την Νεάπολη

PRINT SCREEN GLOMEX/COSMOTE TV

Ο Βόλος βρήκε το γκολ της νίκης στην Νεάπολή μετά από τη συμπλήρωση του 90λεπτου, με τη μπάλα να βρίσκει στο χέρι του Τσιγκρίνσκι σε σουτ του Οζέγκοβιτς και τον παίκτη των Θεσσαλών να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα από την άσπρη βούλα.

Ο Βόλος είδε τον διαιτητή Περράκη να παίρνει πίσω το πέναλτι που έδωσε στον Μπαριέντος μετά τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα (εξέτασε τη φάση στο μόνιτορ και τον τιμώρησε με κίτρινη κάρτα για θέατρο) όμως με ένα χτύπημα από την βούλα έμελε να φύγει με τους τρεις βαθμούς της νίκης από το δημοτικό γήπεδο Νεάπολης, απέναντι στον Ιωνικό.

Αυτό ήρθε στις καθυστερήσεις, με τους Θεσσαλούς να κερδίζουν πέναλτι σε χτύπημα της μπάλας στο χέρι του Τσιγκρίνσκι μετά από σουτ εκτός περιοχής του Οζέγκοβιτς (ο άρχοντας του αγώνα χρειάστηκε να δει τη φάση στο μόνιτορ για να καταλογίσει την παράβαση) και τον Οζέγκοβιτς να νικάει τον Χουτεσιώτη στο 90+1' για να γράψει το τελικό 1-0 υπέρ της ομάδας του.