X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

LA LIGA

Ισόπαλια στο Βιθέντε Καλντερόν

Σ' ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι Ατλέτικο Μαδρίτης και Μπέτις αναδείχθηκαν ισόπαλες 0-0. Απο τους κορυφαίους ο Γιούρκας

Το παιχνίδι ήταν μέτριο ποιοτικά και χωρίς πολλές ευκαιρίες ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι της Ατλέτικο μπήκε μουδιασμένοι και δεν κατάφεραν να απειλήσουν ουσιαστικά την Μπέτις,η οποία προσπάθησε να σκοράρει κυρίως με αντεπιθέσεις ανεπιτυχώς βέβαια.
Με τον ρυθμό του αγώνα αντί να ανεβαίνει, να πέφτει όσο περνούσε η ώρα τον αγώνα να είναι κλασικό παιχνίδι κέντρου οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ ημιχρόνου 0-0. Στο δεύτερο μέρος ανέβηκε κάπως ο ρυθμός του παιχνιδιού με τους "μαδριλένους" να γίνονται απειλητική κυρίως με τον αρχηγό τους Φερνάντο Τόρες,ο οποίος τρυματίστηκε και αντικαταστάθηκε στο 65ο λεπτό.

Η Μπέτις μετά την είσοδο του Σόμπις έγινε πιο απειλειτική και έχασε μοναδική ευκαιρία στο 63ο λεπτό με τον Βραζιλιάνο Σόμπις να στέλνει την μπάλα δίπλα από το δοκάρι της Ατλέτικο. Στο τελευταίο εικοσάλεπτο οι γηπεδούχοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού ενώ έχασαν και μεγάλη ευκαιρία στο 68' με τον Μίγκελ Άνχελ να προλαβαίνει τον Πετρόφ πριν στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Και ενώ η Ατλέτικο προσπαθούσε να σκοράρει η Μπέτις ύστερα από εξαιρετική αντεπίθεση έφτασε δίπλα στον γκολ με τον Οντόνγκορ να χάνει το κοντρολ και να στέλνει την μπάλα άουτ. Ένα λεπτό μετά ο Πετρόφ έχασε νέα μεγάλη ευκαιρία όταν μέσα από την μικρή περιοχή έκανε το σουτ όμως η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Κουεγιάρ και έτσι το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα.

Ο Γιούρκας Σεΐταρίδης αγωνίστηκε βασικός σε όλη τη διάρκεια του αγώνα πραγματοποιώντας εξαιρέτικη εμφάνιση και ήταν από τους διακριθέντες για την Ατλέτικο. Τέλος στα αξιοσημείωτα του αγώνα ήταν και η επανεμφάνιση του Πετρόφ ύστερα από έξι μήνες αποχής λόγο τραυματισμού.