ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Καταιγιστικός ο Ουναχί: Δύο γκολ και ασίστ με τη φανέλα του Μαρόκου σ' ένα ημίχρονο

Morocco's Azzedine Ounahi celebrates after scoring his side's second goal during the African Cup of Nations Group F soccer match between Morocco and Tanzania at the Laurent Pokou stadium in San Pedro, Ivory Coast, Wednesday, Jan. 17, 2024. (AP Photo/Themba Hadebe) AP

Ο Αζεντίν Ουναχί ήταν καταιγιστικός στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης του Μαρόκου κόντρα στην Κεντροαφρικανική Δημοκρατία, πετυχαίνοντας δύο γκολ και μοιράζοντας μία ασίστ.

To Mαρόκο φιλοξένησε την Κεντροαφρικανική Δημοκρατία για τα προκριματικά του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής, με τον Αζεντίν Ουναχί να παίζει βασικός στο παιχνίδι.

Μάλιστα, ο μέσος του Παναθηναϊκού ήταν καταιγιστικός. Στο 38ο λεπτό έκανε το 2-0 για την πατρίδα του, με ένα εντυπωσιακό πλασέ από το ημικύκλιο έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Στο 45+2' έκανε δύο τα τέρματά του και 4-0 στο σκορ, με σουτ μέσα από την περιοχή, έπειτα από την ασίστ του Μπελαμάν.

Ενδιάμεσα, κατάφερε να έχει και μία ασίστ. Πάτησε την μπάλα για τον Ασράφ Χακίμι, ο οποίος με εξαιρετικό σουτ πέτυχε το τρίτο γκολ των Μαροκινών.