ΠΑΟΚ

Κέρκυρα-ΠΑΟΚ 0-0

Κέρκυρα

Kέρκυρα και ΠΑΟΚ αναδείχθηκαν ισόπαλοι 0-0 διότι όπως λένε... οι μεγάλες ομάδες παίρνουν αυτό που θέλουν

td> Οι συνθέσεις των ομάδων
Κέρκυρα (Τεννές): Σιντιμπέ, Σίκοφ, Μοσχογιάννης, Γκουστάβο, Ντα Σίλβα (79' Φότι), Καραδήμος, Γκουέλα, Καρβάλιο (19' Μπούρμπος), Φούφουλας, Τζαβέλλας, Καγκιούζης

ΠΑΟΚ (Παράσχος): Φερνάντεζ, Χαραλάμπους, Μπαλάφας, Μπαρκαουάν, Βαγγελής (46' Χριστοδουλόπουλος), Μουμίν, Αραμπατζής, Γεωργιάδης (76' Γιασεμής), Μελίσσης, Μίετσελ, Μαλεζάς (58' Ίντιο)
td> Με μια ματιά
Καλύτεροι οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή της μπάλας αλλά δεν δημιούργησαν την μεγάλη ευκαιρία. Μάλλον θετικό είναι το αποτέλεσμα για την Κέρκυρα.

Όσο για τον ΠΑΟΚ; Τέτοια... ώρα τέτοια λόγια. Η ομάδα συνεχίζει να βρίσκεται στα όρια της καταστροφής και οι ποδοσφαιριστές να βρίσκονται... αλλού. Με την ψυχολογία στο ναδίρ ο ΠΑΟΚ έπαιξε για να πάρει την ισοπαλία και μόλις με έναν επιθετικό "κατάφερε" να κερδίσει τον βαθμό.

Ναι, για κατόρθωμα πρόκειται, αρκεί να θυμηθούμε τα τρία γκολ που δέχτηκε στην Τούμπα από την Λάρισα και τις σημερινές απουσίες των Ηλιάδη, Ζαγοράκη, Κωνσταντινίδη...

Μοναδικό θετικό στοιχείο η καλή εμφάνιση του Μουμίν και η επανεμφάνιση του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου.

Την μοναδική φορά που ακούμπησε την μπάλα ο τελευταίος δημιούργησε και την μοναδική ευκαιρία για τους "ασπρόμαυρους" στο δεύτερο ημίχρονο, αφού στο 86' με μακρινό φαλτσαριστό σουτ, έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Σιντιμπέ.

Ντεφορμέ ο Μίετσελ δεν βοήθησε την ομάδα...

Δύο αναγκαστικές αλλαγές από τον Παράσχο αφού χτύπησαν οι Μαλεζάς και Γεωργιάδης με τον τελευταίο να μην έχει κάτι το ανησυχητικό.

Τρεις αγωνιστικές έχει να κερδίσει η Κέρκυρα και η μάχη για την σωτηρία συνεχίζεται. Το πρόγραμμα είναι αρκετά δύσκολο και σήμερα χάθηκε μία μεγάλη ευκαιρία απέναντι σε ένα κακό ΠΑΟΚ. Οι γηπεδούχοι εκτός από τα πρώτα δέκα λεπτά ήταν οι κυρίαρχοι του αγώνα και είχαν την κατοχή της μπάλας. Ίσως τα πράγματα να ήταν διαφορετικά αν στο 13' και στο 36' ο Γκουέλα δεν έχανε δύο σημαντικές ευκαιρίες για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Από τους καλύτερους ο Καραδήμος.
td> Συνέντευξη Τύπου
td> Όλα τα λεφτά...
Το πρώτο ημίχρονο. Ο ρυθμός του αγώνα στο πρώτο 45λεπτο ήταν γρήγορος και υπήρξαν και αρκετές φάσεις. Η κακή εμφάνιση του ΠΑΟΚ που κλείστηκε πίσω, ήταν η αιτιία στο δεύτερο ημίχρονο να μην είναι τόσο καλό όπως το πρώτο.
td> Ας ξεχάσουμε καλύτερα...
Το γεγονός ότι δεν υπήρξε η μεγάλη φάση και ότι έλειπε η... ουσία του ποδοσφαίρου: Το γκολ!
td> To Live του αγώνα...
Συνθέσεις ομάδων
Κέρκυρα: Σιντιμπέ, Σίκοφ, Μοσχογιάννης, Γκουστάβο, Ντα Σίλβα, Καραδήμος, Γκουέλα, Καρβάριο, Φούφουλας, Τζαβέλλας, Καγκιούζης

ΠΑΟΚ: Φερνάντεζ, Χαραλάμπους, Μπαλάφας, Μπαρκαουάν, Βαγγελής, Μουμίν, Αραμπατζής, Γεωργάδης, Μελίσσης, Μίετσελ, Μαλεζάς

1' Έναρξη αγώνα
2' Σουτ ΠΑΟΚ Βαγγελής
Σουτ του Βαγγελή έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα φεύγει άουτ
3' Σουτ Κέρκυρα Καραδήμος
Μακρινό σουτ του Καραδήμου ο Φερνάντεζ με δεύτερη προσπάθεια μπλοκάρει
3' Σουτ ΠΑΟΚ
Γυριστό επικίνδυνο σουτ του Μίετσελ μέσα στην περιοχή η μπάλα φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σιντιμπ΄΄ε
5' Ευκαιρία ΠΑΟΚ
Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Γεωργιάδη να βγαίνει από δεξιά να σεντράρει αλλά ο Μίετσελ δεν μπόρεσε να κάνει σωστά την προβολή
10' Σουτ ΠΑΟΚ
Σε καλή θέση, μέσα στην περιοχή ο Μπαλάφας αλλά στέλνει με σουτ την μπάλα απελπιστικά άουτ
11' Σχόλιο
Ωραίος αγώνας ως τώρα, με γρήγορο ρυθμό και αρκετές φάσεις κυρίως από τους φιλοξενούμενους
13' Ευκαιρία Κέρκυρα
Βαθειά μπαλιά για τον Γκουέλα, ο Φερνάντεζ καθυστερεί να βγει, ο ποδοσφαιρστής της Κέρκυρας προσπαθεί να κρεμάσει τον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ, αλλά η μπάλα φεύγει δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Πορτογάλου
19' Αλλαγή παίκτη Κέρκυρα
Μπήκε Καρβάλιο, βγήκε ο Μπούρμπος
20' Κίτρινη κάρτα Κέρκυρα Μπούρμπος
23' Κίτρινη κάρτα ΠΑΟΚ Βαγγελής
25' Σχόλιο
33' Σουτ ΠΑΟΚ
Δυνατό συρτό σουτ του Μουμίν από μακριά, ο Σιντιιμπέ διώχνει σε κόρνερ
36' Ευκαιρία Κέρκυρα
Μακρινή πάσα, η μπάλα φτάνει μέσα στην περιοχή αλλά ο Φερνάντεζ λίγο πριν ο Γκουέλα κάνει την προβολή, διώχνει την μπάλα
37' Κεφαλιά Κέρκυρα
Κεφαλιά του Μπούρμπου από το ύψος του πέναλτι, μπλοκάρει ο Φερνάντεζ
38' Σχόλιο
Μετά τα πρώτα δέκα λεπτά η Κέρκυρα είναι καλύτερη από τον ΠΑΟΚ
45' Λήξη ημιχρόνου
45' Κίτρινη κάρτα ΠΑΟΚ Μπαλάφας
46' Σέντρα 2ου ημιχρόνου
46' Αλλαγή παίκτη ΠΑΟΚ
Μπήκε ο Χριστοδουλόπουλος, βγήκε ο Βαγγελής
59' Αλλαγή παίκτη ΠΑΟΚ
Βγήκε ο τραυματισμένος Μαλεζάς, μπήκε ο Ίντιο
60' Κίτρινη κάρτα ΠΑΟΚ Χριστοδουλόπουλος
65' Σχόλιο
Χωρίς την μεγάλη φάση του δεύτερο ημίχρονο, πάντως η Κέρκυρα ελέγχει τον ρυθμό της αναμέτρησης και έχει κλείσει τον ΠΑΟΚ στα καρέ του
70' Ευκαιρία Κέρκυρα
Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Καραδήμου, ο Φερνάντεζ πέφτει στην δεξιά γωνία και αποκρούει σε κόρνερ
72' Κίτρινη κάρτα ΠΑΟΚ Μπαρκαουάν
75' Τραυματισμός ΠΑΟΚ
Δεύτερος τραυματισμός για τον ΠΑΟΚ. Μετά τον Μαλεζά χτύπησε και ο Γεωργιάδης
76' Αλλαγή παίκτη ΠΑΟΚ
Βγήκε ο Γεωργιάδης, μπήκε ο Γιασεμάκης
79' Αλλαγή παίκτη Κέρκυρα
Βγήκε ο Ντα Σίλβα μπήκε ο Φότι
83' Κίτρινη κάρτα ΠΑΟΚ Μουμίν
86' Ευκαιρία ΠΑΟΚ
Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με το δυνατό φαλτσαριστό σουτ του Χριστοδουλόπουλου να στέλνει την μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων
86' Κίτρινη κάρτα Κέρκυρα Γκουστάβο