Κηφισιά - Λαμία: Η απίστευτη έμπνευση του Λούμορ στο 90+5' με την οποία πήραν τον βαθμό οι γηπεδούχοι

Ο Λούμορ πανηγυρίζει το εκπληκτικό γκολ του κόντρα στην Κηφισιά απέναντι στην Λαμία στην Stoiximan Super League | 27 Σεπτεμβρίου 2023 EUROKINISSI SPORTS

Η Κηφισιά βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο έπειτα από το γκολ του Κούνια στο 84ο λεπτό όμως βρήκε τον τρόπο να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας χάρη σε ένα απίστευτο σουτ εκτός περιοχής που εξαπέλυσε ο Λούμορ στο πέμπτο λεπτό του έξτρα χρόνου.

Ένα άκρως ενδιαφέρον ματς που είχε συνολικά 28 τελικές προσπάθειες έλαβε χώρα το απόγευμα της Τετάρτης (27/09) στην Καισαριανή, με την Κηφισιά να αναδεικνύεται ισόπαλη 1-1 με την Λαμία στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Stoixima Super League.

Οι Φθιώτες άνοιξαν το σκορ στο 84' με δυνατό διαγώνιο σουτ του Κούνια από το ύψος της μικρής περιοχής όμως δεν μπόρεσαν να κρατήσουν το τρίποντο, με την αθηναϊκή ομάδα να βρίσκει τη λύση με έναν αδιανόητο τρόπο.

"Δράστης" ήταν ο Λούμορ, ο οποιός είδε τη μπάλα να στρώνεται στα πόδια του αρκετά μέτρα εκτός περιοχής της Λαμίας και εξαπέλυσε μία πανίσχυρη βολίδα με το αριστερό, με τη μπάλα να παίρνει τρομερά φάλτσα και να αναπαύεται ψηλά στην αριστερή γωνία της εστίας της Λαμίας.