X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Κόουλμαν: "Θα μπορούσαμε να είχαμε πετύχει περισσότερα γκολ στο πρώτο 45λεπτο"

Ο Κρις Κόουλμαν στον αγώνα με τον Ολυμπιακό στο Γεώργιος Καραϊσκάκης EUROKINISSI SPORTS

Ο τεχνικός του Ατρόμητου, Κρις Κόουλμαν, μετά το τέλος του αγώνα με τον Ολυμπιακό στάθηκε στο καλό πρώτο 45λεπτο της ομάδας του στο οποίο η ομάδα του θα μπορούσε να πετύχει και άλλα γκολ ενώ μίλησε και για το 20λεπτο που ο Ολυμπιακός κυριάρχησε.

Το αποτέλεσμα τον απογοήτευσε αλλά η εικόνα του πρώτου 45λεπτου άρεσε στον Κρις Κόουλμαν όπως υποστήριξε ο τεχνικός του Ατρόμητου μετά το τέλος της αναμέτρησης με τον Ολυμπιακό και την ήττα με 4-1.

Ο έμπειρος τεχνικός αναφέρθηκε και στο κακό εικοσάλεπτο του δευτέρου μέρους όπου ο Ολυμπιακός κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο.

"Στο δεύτερο μέρος είχαμε ένα εικοσάλεπτο αδράνειας στο οποίο ο Ολυμπιακός κυριάρχησε και κατάφερε να βάλει τρία γκολ. Εμείς είχαμε ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, όπου θα μπορούσαμε να σκοράρουμε περισσότερα από ένα γκολ και να είναι διαφορετικό το αποτέλεσμα. Για είκοσι λεπτά στο δεύτερο μέρος αφήσαμε τον Ολυμπιακό να κάνει ότι θέλει".

Για το αν στρέφει την προσοχή του στο ματς με τον ΟΦΗ:

"Το πρώτο μέρος της σεζόν ήταν πολύ καλό για εμάς, δεν μας πτοεί το σημερινό αποτέλεσμα. Πριν τη διακοπή τα είχαμε πάει εξαιρετικά, ήταν καλό αυτό το ματς για εμάς, είμαι δυσαρεστημένος με το αποτέλεσμα, αλλά θα πάμε στην αναμέτρηση με τον ΟΦΗ καλύτερα προετοιμασμένοι για να πάρουμε τη νίκη".