ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ BETSSON

Κύπελλο Ελλάδας Betsson: Πρόκριση για Κηφισιά, ΑΕΛ, Καβάλα, Παναχαϊκή και Διαγόρα στην 3η φάση

2024-2025 /    -  (  / EUROKINISSI)
2024-2025 / - ( / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Η Κηφισιά, η ΑΕΛ, η Παναχαϊκή, η Καβάλα και ο Διαγόρας πανηγύρισαν την πρόκρισή τους στην 3η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson.

Ξεκίνησε το Σάββατο (7/9) η 2η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson με έξι ομάδες της Super League 2. Η Κηφισιά, η οποία πέρσι αγωνίστηκε στην Stoiximan Super League, αντιμετώπισε τον Κυπελλούχο ΕΠΣ Σάμου, Διαγόρα Ικαρίας, σ' ένα ιστορικό ματς για την ομάδα από την Ικαρία.

Οι ποδοσφαιριστές του Λέτο είχαν πολύ εύκολο έργο και πήραν την πρόκριση για την 3η φάση, επικρατώντας 14-0, πετυχαίνοντας οκτώ γκολ σ' ένα ημίχρονο. Η ΑΕΛ πήρε επίσης το "εισιτήριο" για την επόμενη φάση. Οι βυσσινί πανηγύρισαν τη νίκη με 3-0 απέναντι στην Θύελλα Κατσικά.

Η Παναχαϊκή φιλοξενήθηκε από τον Ολυμπιακό Βόλου. Το ματς οδηγήθηκε στην παράταση, αφού η κανονική διάρκεια έληξε 1-1. Στο έξτρα μισάωρο οι Πατρινοί πήραν την πρόκριση με 4-1. Η Καβάλα επίσης εξασφάλισε την παρουσία της στην 3η φάση, καθώς επικράτησε 4-2 της Δόξας Βώλακα.

Στο πιο οριακό παιχνίδι της ημέρας, η Κόρινθος με τον Διαγόρα οδηγήθηκαν στα πέναλτι (0-0 κανονική διάρκεια και παράταση), όπου επικράτησαν οι Ροδίτες με 5-4.

20. Μανδραϊκός - Αστέρας Λιανοκλαδίου Σταυρού
  21. ΑΕ Ερμιονίδας - Ιωνικός (ματαιώθηκε)

14. Νικητής 19 -Νικητής 20

*Γηπεδούχος Ομάδα θα είναι αυτή που έχει κληρωθεί πρώτη. Σε περίπτωση που κληρωθεί ομάδα της Super League 2 με Κυπελλούχο Ομάδα των Ε.Π.Σ. τότε ο αγώνας θα διεξαχθεί στην έδρα της Κυπελλούχου Ομάδας των Ε.Π.Σ