Λαμία - Αρης: Ο Σκουλάς ακύρωσε γκολ - πέναλτι του Αραμπούλι και τελικά το μέτρησε

Ο Αραμπούλι πανηγυρίζει το 1-0 απέναντι στον Άρη EUROKINISSI

Στο 7' ο Αραμπούλι έκανε το 1-0 για τη Λαμία απέναντι στον Άρη με πέναλτι. Ο διαιτητής Σκουλάς το ακύρωσε και έδειξε κίτρινη στον Γεωργιανό επιθετικό. Μετά τον έλεγχο της φάσης από το VAR πήρε πίσω την κίτρινη και το γκολ μέτρησε κανονικά.

Στο 7ο λεπτό του αγώνα Λαμία - Άρης, ο διαιτητής Σκουλάς έδωσε πέναλτι στους γηπεδούχους για μαρκάρισμα του Ματίγια στον Ντέλετιτς (πήγε ο ίδιος στο μόνιτορ για να δει αν υπάρχει παράβαση). Στο 8' ο Αραμπούλι ανέλαβε την εκτέλεση και βρήκε δίχτυα.

Δευτερόλεπτα μετά τον πανηγυρισμό του Γεωργιανού, ο ρέφερι από τον σύνδεσμο Θεσσαλίας θεώρησε πως η εκτέλεση του επιθετικού της Λαμίας ήταν αντικανονική, ότι σταμάτησε την κίνησή του πριν εκτελέσει. Του έδειξε μάλιστα κίτρινη.

Ένα λεπτό μετά, όμως, μετά τον έλεγχο της φάσης από το VAR, στο οποίο βρίσκεται ο Φωτιάς (Πέλλας), η απόφαση του Σκουλά άλλαξε. Πήρε πίσω την κίτρινη και το 1-0 ήταν γεγονός, θεωρώντας πως η κίνησή του κατά την εκτέλεση του πέναλτι ήταν κανονική.