Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Λάρισα-Παναθηναϊκός 0-3

Σισέ, Καντέ

Με δύο γκολ του Σισέ (45', 45+2') και ένα του Νίνη (82') οι "πράσινοι" νίκησαν 3-0 στο Αλκαζάρ την ΑΕΛ

Η εκπληκτική παράδοση του Παναθηναϊκού επί της Λάρισας συνεχίστηκε αφού οι "πράσινοι" έχουν να χάσουν στο Αλκαζάρ, από τις 2 Οκτωβρίου του 1988. Με πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Τζιμπρίλ Σισέ, ο Παναθηναϊκός απέδρασε και πάλι την έδρα των "βυσσινί" νικώντας 3-0 και διατηρώντας την διαφορά στο +6 από τον δεύτερο Ολυμπιακό.
Οι "πράσινοι" αφυπνήστηκαν μετά τις κροτίδες και την διακοπή στο 22ο λεπτό και πιέζοντας τους γηπεδούχους πήραν αυτό που ήθελαν πολύ μετά τις ισοπαλίες με Αρη και ΑΕΚ, που "έριξαν" την βαθμολογική διαφορά από το +8 στο +6.

Οι γηπεδούχοι από την πλευρά τους παρά την εξαίρεση του εκπληκτικού Βιέρα, δεν είχαν να επιδείξουν κάτι καλό παρά και την "παρθενική" παρουσία των Κουζέν και Ραντοσάλιεβιτς. Για τον λόγο αυτό, οι οπαδοί των γηπεδούχων ξέσπασαν σε αποδοκιμασίες προς το πρόσωπο του Ουζουνίδη μετά το τρίτο γκολ του Νίνη αλλά και στο φινάλε του ματς.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Γήπεδο:Αλκαζάρ
Διαιτητής: Δαλούκας Γιώργος (Θεσσαλίας)
Βοηθοί: Βασιλειάδης Λεωνίδας (Μακεδονίας), Καρσιώτης Μιχαήλ (Κορινθίας)

Λάρισα (Μαρίνος Ουζουνίδης): Βιέρα, Βελάσκο, Μελίσσης, Νταμπίζας, Ρομέου (46' Πούρι), Φλάβιο, Ραντοσάλιεβιτς (78' Ιγγλέσιας), Σκάτσελ, Μπλάζεκ (60' Ζέσους), Μετίν, Κουζέν

Παναθηναϊκός (Νίκος Νιόπλιας): Τζόρβας, Βύντρα, Σπυρόπουλος, Σαριέγκι, Καντέ, Σιμάο, Κατσουράνης (88' Μαρίνος), Καραγκούνης, Λέτο (84' Χριστοδουλόπουλος), Σαλπιγγίδης (79' Νίνης), Σισέ.

Κίτρινες: Βιέρα (Λάρισα) / Σπυρόπουλος (Παναθηναϊκός)
Κόκκινες:-

Με μια ματιά

Μετά την ήττα και στα Γιάννινα, το φάσμα του υποβιβασμού απλώνεται κοντά στην Λάρισα, αφού οι "βυσσινί" πλησιάζουν στην ζώνη του υποβιβασμού, αφού είναι στην 13η θέση με 21 βαθμούς. Ο Μαρίνος Ουζουνίδης που προστατεύθηκε από την διοίκηση αλλά και από πολλούς παίκτες του παρέταξε την ομάδα του με επιθετικούς προσανατολισμούς αφού έβαλε στην επίθεση και τον νεοαποκτηθέντα Κουζέν.

Με σύστημα 4-4-2 και τους Ραντοσάλιεβιτς και Κουζέν αντί τον Κυριακίδη και Ιγκλέσιας στο αρχικό σχήμα ο νεαοποκτηθής άσος και δανεικός από την Χαλ ήταν στην κορυφή της επίθεσης με τον Μετίν από πίσω του.

Στην πλευρά των φιλοξενούμενων, ο Νίκος Νιόπλιας γνωρίζοντας πως δεν υπάρχει άλλο αποτέλεσμα εκτός της νίκης δεν άλλαξε τίποτα από τις επιλογές του από το ματς με την ΑΕΚ, πλην του τραυματία και μεγάλου απόντα της τελευταίας στιγμής Ζιλμπέρτο Σίλβα με τον Σιμάο να παίρνει την θέση του.

Ο άσος της Μοζαμβίκης ήταν στην μεσαία γραμμή με τον Καραγκούνη δίπλα του και τον Κατσουράνη σε μια αλλαγή ρόλων να είναι πιο μπροστά και πίσω από τον Σισέ. Ο διεθνής Ελληνας μέσος είχε στα πλάγια τους Σαλπιγγίδη και Λέτο που έδιναν βοήθεια στον Γάλλο επιθετικό.

Με λάθη λόγω ολισθηρότητας

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις προσπάθειες των 22 ποδοσφαιριστών από τα πρώτα λεπτά να δείχνουν ιδιαίτερα δύσκολες λόγω της βροχής. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν πρώτοι την αντίπαλη εστία και μετά από ένα φάουλ από καλό σημείο για σέντρα, ο Βιέρα μάζεψε εύκολα την εκτέλεση του Καραγκούνη.

Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για δύο μαρκαρίσματα των "πράσινων" με τον διαιτητή Δαλούκα να καταλογίζει τις ποινές ωστόσο να μην δείχνει κίτρινη κάρτα στους παίκτες του Νιόπλια. Αγωνιστικά, ο τρόπος που προσπαθούσαν να βρουν τρόπο να μπουν στην άμυνα και οι δύο ομάδες δεν ήταν επιτυχή, αφού το γλυστερό τερέν δεν τους επέτρεπε.

Στο 15' ο Σαλπιγγίδης βγήκε από τα πλάγια και δεξιά και πραγματοποίησε την σέντρα ωστόσο ο Βιέρα μπλόκαρε πριν η μπάλα καταλήξει στον Σισέ. Τρία λεπτά αργότερα (18'), οι παίκτες του Ουζουνίδη έφτασαν στην αντίπαλη περιοχή αλλά την εξαιρετική κάθετη του Μετίν δεν πρόλαβε ο Κουζέν και ο Σπυρόπουλος απομάκρυνε.

Δυναμίτης... και διακοπή αλλά και δοκάρι

Με την συμπλήρωση του 20λεπτου, ο Βιέρα ήταν ο πρώτος που την "πάτησε" από τον αγωνιστικό χώρο, αφού βγήκε μαζί με την μπάλα εκτός περιοχής με την μπάλα στα χέρια. Η υπόδειξη φάουλ αυτή και η κίτρινη που δέχθηκε ο πορτιέρο της ΑΕΛ, ξεσήκωσε τους φίλους της ομάδας που πέταγαν βροχή τα δυναμιτάκια. Αυτό συνεχίστηκε και παρά τις εκκλήσεις από τα μεγάφωνα των ανθρώπων της Λάρισας αλλά και του αρχηγού της, Νίκου Νταμπίζα που τους έδειξε να ηρεμήσουν.

Εστι μετά από δύο λεπτά (22:33) μετά από ένα νέο "χτύπημα" από την εξέδρα δίπλα στους Καραγκούνη και Σαλπιγγίδη, επέφερε την διεκόπη οριστικά απο τον Γιώργο Δαλούκα, που πήγε στα αποδυτήρια. Ο Θεσσαλός ρέφερι μετά από διαβουλεύσεις και συστάσεις βγήκε και πάλι στο γήπεδο μετά από περίπου 10 λεπτά.

Το ματς ξεκίνησε και πάλι με τους "πράσινους" να έχουν καλύτερη κυκλοφορία στο ματς και να αναζητούν πιέζοντας ένα γκολ. Οι φιλοξενούμενοι άγγιξαν το γκολ στο 26', όταν μετά το κόρνερ του Καραγκούνη, ο Βύντρα νίκησε στον άερα τον Κουζέν αλλά η μπάλα στην κεφαλιά του βρήκε το οριζόντιο δοκάρι και πέρασε άουτ.

"Χτύπησε" πριν το φινάλε ο "killer" Σισέ

Η αλλαγή εικόνας των παικτών του Νιόπλια ήταν εμφανή μέσα στον αγωνιστικό χώρο μετά την διακοπή του ματς στο 22', και στο 28' έχασαν άλλη μια καλή ευκαιρία. Μετά την σέντρα του λέτο, ο Σισέ έστρωσε με πάσα στον Κατσουράνη που σούταρε δυνατά, αλλά ο Βιέρα και πάλι με εντυπωσιακή επέμβαση απομάκρυνε.

Πέντε λεπτά αργότερα (33') και ενώ οι παίκτες του "τριφυλλιού" εκμεταλλεύονταν την αδικαιολόγητη οπισθοχώρηση των "βυσσινί", έχασαν μια ακόμα καλή στιγμή όταν ο Λέτο που είχε έρθει απο δεξιά έκανε την σέντρα και ο Καντέ με κεφαλιά είδε και πάλι τον Ουρουγουανό τερματοφύλακα της Λάρισας εντυπωσιακά στην γωνία του να διώχνει σε κόρνερ. Και πάλι ο τερματοφύλακας της ΑΕΛ, απομάκρυνε με διπλή προσπάθεια στο 41', σε μια προσπάθεια του Λέτο να βρει τον Κατσουράνη.

Και ενώ όλα έδειχναν πως οι δύο ομάδες θα πήγαιναν με το 0-0 στα αποδυτήρια, ο Τζιμπρίλ Σισέ είχε διαφορετική άποψη. Στο 45' ο Γάλλος επιθετικός μετά την σέντρα του Σπυρόπουλου, πρόλαβε τον Νταμπίζα και με γυριστό σουτ αιφνιδίασε τον Βιέρα με την μπάλα να πηγαίνει στην αντίθετη γωνία του και να ανοίγει το σκορ για τους "πράσινους" μέσα σε έξαλλα πανηγύρια. Δεν πρόλαβαν να κωπάσουν οι πανηγυρισμοί για το 0-1 και ενώ παιζόνταν το δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Σπυρόπουλος σε φάση καρμπόν βρήκε με σέντρα τον Σισέ που με τον ίδιο τρόπο νίκησε και πάλι τον Βιέρα ακριβώς με την λήξη του πρώτου μέρους και με τους παίκτες του Παναθηναϊκού να πανηγυρίζουν.

Κορυφαίος ο Βιέρα, άτυχοι οι "πράσινοι"

Στην προσπάθεια να ενισχύσει την μεσαία του γραμμή ο Μαρίνος Ουζουνίδης παρέταξε την ομάδα του με μια αλλαγή αφήνοντας στα αποδυτήρια τον Ρομέου και αντικαθιστόντας τον με τον Εσθονό, Σάντερ Πούρι. Οι γηπεδούχοι είχαν την πρώτη καλή ευκαιρία στην επανάληψη με τον Νταμπίζα στο 50' αλλά η κεφαλιά που επιχείρησε δεν ανησύχησε τον Τζόρβα.

Οι φιλοξενούμενοι έδωσαν λίγο χώρο στα πρώτα λεπτά στους παίκτες του παίκτες του Ουζουνίδη προσέχοντας ωστόσο τα νώτα τους και παίζοντας έξυπνα σε αντεπιθέσεις από τα άκρα. Στο 52' ο Σιμάο βρήκε τον Λέτο αλλά το σουτ που επιχείρησε έδιωξε με προβολή ο αρχηγός της ΑΕΛ.

Μετά το πρώτο 15λεπτο, οι "πράσινοι" ανέβασαν και πάλι ρυθμούς βλέποντας τους γηπεδούχους να μην έχουν πολλές δυνάμεις. Ετσι, στο 66' ο Καραγκούνης από πλάγια αντί να σουτάρει ή να δώσει στον Σισέ (στο πέναλτι) έκανε την παράλληλη σέντρα στον Λέτο, με τον Μελίσσή να απομακρύνει σωτήρια σε κόρνερ. Στην έξέλιξή του ο Βύντρα έγινε κάτοχος της μπάλας αλλά το δυνατό σουτ που επιχείρησε απομάκρυνε με γροθιές ο τερματοφύλακας της ΑΕΛ.

Ο κορυφαίος παίκτης της Λάρισας, Βιέρα απομάκρυνε στο 69' και νέο σουτ-βολίδα του Σπυρόπουλου από αριστερά, ενώ πέντε λεπτά αργότερα (74') έκανε νέα σπουδαία επέμβαση, όταν ο Καραγκούνης με ψιλοκρεμαστό σουτ προσπάθησε να "κρεμάσει" τον γκολκίπερ των γηπεδούχων που απομάκρυνε.

Πρώτη επαφή και γκολ ο "μικρός"

Στο 79' ο Νιόπλιας αποφάσισε και έκανε την πρώτη του αλλαγή με τον Νίνη να μπαίνει αντί του Σαλπιγγίδη και ο "μικρός" τον δικαίωσε τρία λεπτά μετά, όταν στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, από την σέντρα του Βύντρα πλάσαρε και διαμόρφωσε το 3-0 για τους "πράσινους", μέσα σε έξαλλα πανηγύρια του σκόρερ μαζί με τους αναπληρωματικούς που ήταν στο σημαιάκι του κόρνερ.

Με το τρίτο γκολ των "πράσινων", οι φίλοι της ΑΕΛ άρχισαν τις αποδοκιμασίες προς το πρόσωπο του Μαρίνου Ουζουνίδη. Οι φιλοξενούμενοι με χώρους στο ματς, έβγαιναν σε αντεπιθέσεις και στο 87' ο Σισέ νικήθηκε στο τετ α τετ από τον καταπληκτικό Βιέρα.

Στο φινάλε, ο Νίνης σε ρόλο αμυντικού με προβολή σε σουτ του Κουζέν απεσώβησε μια δύσκολη στιγμή στην άμυνα της ομάδας τους που διατήρησε το μηδέν. Μάλιστα στην αντεπίθεση, ο Χριστοδουλόπουλος του έδωσε πάσα και ο "μικρός" εξαπέλυσε" μια βολίδα ωστόσο και πάλι ο εκπληκτικός Ουρουγουανός πορτιέρο απομάκρυνε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

Συνέντευξη Τύπου...

Μαρίνος Ουζουνίδης (προπονητής Λάρισας): " Η πραγματικότητα είναι ότι ο αντίπαλος ήταν πάρα πολύ καλός, πολύ καλύτερος από εμάς και ήταν δύσκολο να πάρουμε κάτι θετικό. Ενώ αρχίσαμε καλά, μετά τη διακοπή δεν ήμασταν αυτοί που έπρεπε. Ο Παναθηναϊκός έκανε 1-2 ευκαιρίες και ευτύχησε στο τέλος να πετύχει δύο ίδια γκολ που τα είχαμε συζητήσει, ξέραμε τις κινήσεις αυτές. Μετά το 0-2 ήταν πολύ δύσκολο για μας. Ο,τι και να πούμε, ο αντίπαλος ήταν πολύ καλύτερος και κέρδισε δίκαια. Δεν ήμασταν αυτοί που έπρεπε"

(Για την ύπαρξη πολλών νέων παικτών στo βασικό σχήμα): " Είναι ένα πρόβλημα, αλλά είναι οι καλύτεροι αυτή τη στιγμή. Για να μπούνε σταδιακά στην ομάδα πρέπει να έχουμε πολλές επιλογές, αλλά δεν τις έχουμε. Αυτή τη στιγμή, σε αυτές τις θέσεις είναι οι καλύτεροι".

(Για την εικόνα της ομάδας του): " Έπρεπε να έχουμε περισσότερη δύναμη και πάθος, αυτό μας στενοχώρησε πιο πολύ. Όταν παίζεις με τέτοιο αντίπαλο, ο οποίος πραγματοποιεί τόσο καλή εμφάνιση, πρέπει να έχει περισσότερη διάθεση και πάθος. Το περιμέναμε, αλλά δεν το είχαμε".

(Για την πραγματοποίηση πολλών μεταγραφών τον Ιανουάριο): " Ηταν αναγκαστικές οι 5 μεταγραφές, δεν θέλαμε να κάνουμε τόσες πολλές, αλλά αναγκαστήκαμε αφού είχαμε ατυχίες με τραυματισμούς και δεν μπορέσαμε να κρατήσουμε κάποιους παίκτες οι οποίοι έφυγαν. Από τις 9 μεταγραφές, οι 5 ήταν αναγκαστικές για τα κενά που προέκυψαν. Φανταστείτε ότι ήρθαν τόσοι και πάλι έχουμε προβλήματα και κενά σε θέσεις".

(Για την αντίδραση των οπαδών): " Ολοι στα δύσκολα πρέπει να είμαστε κοντά στους παίκτες. Περιμένουμε πολύ περισσότερα και από αυτούς, αλλά πρέπει να σταθούμε κοντά στην ομάδα Παραμένουμε χαμηλά στη βαθμολογία αλλά πρέπει όλοι να δώσουμε κάτι παραπάνω".

(Για το αν υπάρχει αισιοδοξία για την παραμονή): " Αν δεν αλλάξουμε εικόνα δεν μπορούμε να είμαστε αισιόδοξοι. Είναι δύσκολη η κατάσταση. Είναι φυσιολογική η πικρία από τον κόσμο, σε τέτοιες καταστάσεις".

(Για το αν έγιναν συγκεκριμένα λάθη): " Όχι, δεν μετάνιωσα. Να μην είμαστε προκατειλημμένοι με παίκτες".

Νίκος Νιόπλιας (προπονητής Παναθηναϊκού): " Ο Παναθηναϊκός ήταν καλύτερος και έφτασε δίκαια στη νίκη. Είμαστε πρώτοι και θα παραμείνουμε πρώτοι. Βλέπω ότι σιγά σιγά πάμε καλά και αυτό που κάνουμε στην προπόνηση βγαίνει στο γήπεδο. Θέλουμε τον έλεγχο, να έχουμε την καλή κυκλοφορία και ένας επίδοξος πρωταθλητής έτσι πρέπει να παίζει. Λέω επίδοξος γιατί πρέπει να σκεφτόμαστε σεμνά και ταπεινά. Στέλνουμε μηνύματα στον κόσμο μας και στους αντιπάλους μας, ενώ έτσι αποκτάς αυτοπεποίθηση σαν ομάδα και αυτό είναι σημαντικό".

(Για την επιστροφή του Σισέ στο σκοράρισμα): Και άλλες φορές βρέθηκε κοντά στο γκολ, αυτό έγινε πολλές φορές με την Καλλιθέα, απλά δεν έβαλε τα γκολ. Είχε ένα μέτριο παιχνίδι με την ΑΕΚ, για την ποιότητά του, αλλά με την Καλλιθέα είχε τις φάσεις και δεν έβαλε τα γκολ. Είναι επαγγελματίας, είναι πρωταθλητής, κάνει την αυτοκριτική του. Όταν είσαι καλός θα σου τα δώσει η μπάλα".

(Για τα μηνύματα στους αντιπάλους του ΠΑΟ): Από την αρχή είχα πει ότι κάθε ματς είναι τελικός, γιατί όταν περνά δεν μπορείς να επιστρέψεις για να βελτιώσεις τα πράγματα. Προηγήθηκαν δύο ματς που θέλαμε τη νίκη αλλά δεν την πήραμε και έπρεπε σήμερα οπωσδήποτε να πάρουμε τη νίκη για να μη δώσουμε περισσότερο θάρρος στους διεκδικητές μας και να αποκτήσουμε, όχι αυτό που είχαμε χάσει, αλλά τα αποτελέσματα. Γιατί η ποιότητα ήταν καλή και στις προηγούμενες εμφανίσεις μας, αλλά τα αποτελέσματα δεν ήταν αυτά που θέλαμε".

Όλα τα λεφτά...

Ο Τζιμπρίλ Σισέ που η εκτελεστική του δυνότητα φάνηκε και στο Αλκαζάρ, προσθέτοντας δύο ακόμα γκολ στο ενεργητικό του και δίνοντας απαντήσεις σε όσους έλεγαν πολλά το τελευταίο διάστημα. Επίσης ο εξαιρετικός Βιέρα, αφού ο Ουρουγουανός πορτιέρο παρά τα γκολ που δέχθηκε είχε εκπληκτικές αποκρούσεις στο ματς.

Ας ξεχάσουμε καλύτερα...

Το βαρύ αγωνιστικό χώρο και την βροχή στην Λάρισα, αλλά και τις αντιδράσεις μερίδας φίλων της ΑΕΛ στο 22', που παρά τις συστάσεις της ΠΑΕ και του Νταμπίζα, συνέχισαν να πετούν κροτίδες στο γήπεδο με συνέπεια την διακοπή στο ματς.

To Live του αγώνα...
Η 11άδα των φιλοξενούμενων Παναθηναϊκός
Τζόρβας, Βύντρα, Καντέ, Σαριέγκι, Σπυρόπουλος, Σιμάο, Κατσουράνης, Καραγκούνης, Λέτο, Σαλπιγγίδης, Σισέ
Η 11άδα των γηπεδούχων Λάρισα
Βιέρα, Βελάσκο, Μελίσσης, Νταμπίζας, Ρομέου, Φλάβιο, Ραντοσάβλιεβιτς, Σκάτσελ, Μπλάζεκ, Μετίν, Κουζέν
Αλλαγή παίκτη Λάρισα
Ο Ιγκλέσιας στη θέση του Ραντοσάβλιεβιτς
1' Έναρξη αγώνα
6' Φάουλ Παναθηναϊκός Καραγκούνης
Φάουλ από καλό σημείο για σέντρα, αλλά ο Βιέρα μάζεψε εύκολα την εκτέλεση του Καραγκούνη.
10' Σχόλιο
Πολλές λάθος μεταβιβάσεις στα πρώτα λεπτά και αρκετά μαρκαρίσματα.
20' Κίτρινη κάρτα Λάρισα Βιέρα
22' Διακοπή αγώνα
Οι οπαδοί της ΑΕΛ πέταξαν αντικείμενα και κροτίδες στο γήπεδο με αποτέλεσμα ο Δαλούκας να διακόψει προσωρινά το παιχνίδι.
23' Σχόλιο
Ο αγώνας ξεκίνησε και πάλι.
26' Δοκάρι Παναθηναϊκός Βύντρα
Ο Καραγκούνης εκτέλεσε το κόρνερ αλλά η κεφαλιά του Βύντρα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Βιέρα.
29' Σουτ Παναθηναϊκός Κατσουράνης
Ο Κατσουράνης έκανε το δυνατό σουτ από πολύ καλή θέση αλλά ο Βιέρα απομάκρυνε.
32' Κεφαλιά Παναθηναϊκός Καντέ
Ο Λέτο έκανε τη σέντρα από τα δεξιά αλλά ο Βιέρια έδιωξε την πολύ καλή κεφαλιά του Καντέ.
38' Κίτρινη κάρτα Παναθηναϊκός Σπυρόπουλος
44' Γκολ Παναθηναϊκός Σισέ
Ο Σπυρόπουλος έκανε τη σέντρα και με αριστοτεχνικό τρόπο ο Σισέ έστειλε την μπάλα στη γωνία του Βιέρα πετυχαίνοντας ένα πολύ όμορφο τέρμα.
45' Γκολ Παναθηναϊκός Σισέ
Με τον ίδιο ακριβώς τρόπο ο Σισέ έκανε το 2-0 πετυχαίνοντας ακόμα ένα απίστευτο τέρμα, ύστερα από σέντρα του Σπυρόπουλου.
45' Λήξη ημιχρόνου
46' Σέντρα 2ου ημιχρόνου
46' Αλλαγή παίκτη Λάρισα
Ο Πούρι στη θέση του Ρομέου
55' Σχόλιο
Δυνατές μονομαχίες αλλά χωρίς φάσες το 2ο ημίχρονο.
59' Αλλαγή παίκτη Παναθηναϊκός
Ο Ζέσους στη θέση του Μπλάζεκ
63' Σουτ Λάρισα Πούρι
Ο Πούρι έκανε το σουτ έξω από την περιοχή αλλά ο Τζόρβας μπλόκαρε.
69' Σουτ Παναθηναϊκός Σπυρόπουλος
Ο Σπυρόπουλος έκανε το σουτ αλλά ο Βιέρα έδιωξε και πάλι.
74' Σουτ Παναθηναϊκός Καραγκούνης
Ο Καραγκούνης προσπάθησε να κρεμάσει τον Βιέρα αλλα ο πορτιέρο της ΑΕΛ έδιωξε σε κόρνερ.
79' Αλλαγή παίκτη Παναθηναϊκός
Ο Νίνης στη θέση του Σαλπιγγίδη
82' Γκολ Παναθηναϊκός Νίνης
Ο Βύντρα έκανε τη χαμηλή σέντρα από τα δεξιά και ο Νίνης με πλασε στην κίνηση έκανε το 3-0.
85' Αλλαγή παίκτη Παναθηναϊκός